596 MW ze słońca w stanie Floryda

Stan Floryda, kojarzony ze słońcem i wakacyjnym wypoczynkiem amerykanów postanowił zwiększyć na swoim terytorium moc wytwarzanej energii słonecznej. Trwają aktualnie prace nad ośmioma elektrowniami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 596 MW.

Inwestycja jest prowadzona przez firmę Florida Power & Light, która informując o stanie prac, wskazuje, że trzy elektrownie będą gotowe jeszcze w tym roku. Uruchomienie kolejnych jest planowane na marzec 2018 roku. W tym momencie przy budowie zatrudnionych jest 500 osób, jednak liczba ta wzrośnie ponad trzykrotnie w sezonie letnim. Wtedy to właśnie tempo prac zostanie zmaksymalizowane, aby terminy zawarte w umowach mogły zostać dotrzymane.

Prezes i dyrektor generalny Florida Power & Light Eric Silagy powiedział: Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z entuzjastami czystej energii przy projekcie, który przyczyni się do ochrony środowiska w stanie Floryda.

Florida Power & Light Company, jest firmą zależną od NextEra Energy z siedzibą w Juno Beach na Florydzie. Głównym obszarem działalności jest wytwarzanie, przesył i dystrybucja energii elektrycznej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

LIDAR ZEPHIR — czyli zdalny system pomiaru siły wiatru

Następny artykuł

W Dubaju budują farmę fotowoltaiczną o mocy 800 MW

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,