Busko-Zdrój wybiera odnawialne źródła energii

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze szwajcarsko-polskiego programu współpracy, na terenie gminy Busko-Zdrój zrealizowano siedemnaście instalacji fotowoltaicznych, które łącznie dysponują mocą 324,36 kWp. Ich budowa przyniesie gminie wiele korzyści: ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zmniejszą się także koszty wynikające ze zużycia energii. Wśród miejscowości, w których zostały zrealizowane powyższe projekty, są między innymi Sędziszów, Busko-Zdrój czy Wiślica.

Ważnym elementem każdej z nowopowstałych instalacji są inwertery dostarczone przez firmę ABB; zakres ich mocy mieści się w zakresie od 2kW do 30 kW.

Dodatkowo inwertery zostały wyposażone w karty monitorujące VSN300 Wifi Logger Card, pozwalające na zdalną kontrolę ilości wygenerowanej energii. Są one połączone z systemem Aurora Vision, który monitoruje pracę wszystkich inwerterów w czasie rzeczywistym, co znacznie usprawnia serwisowanie całej instalacji i zwiększa jej bezpieczeństwo
 – powiedział Rafał Krakowski, pełniący funkcję Kierownika ds. Rozwoju Biznesu w dziale Odnawialnych Źródeł Energii firmy ABB.

Przedsiębiorstwo to dostarczyła również technologię pozwalającą na blokadę przesyłu nadwyżki energii do sieci. Wynika to z faktu, że budynki publiczne nie mogą sprzedawać wygenerowanych przez instalację nadwyżek.

  • Tagi: ,
Previous Article

Dwuwymiarowe perowskity wyprą ogniwa krzemowe?

Next Article

Sukces studenta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Dodaj komentarz