Chińska prowincja przez 7 dni wykorzystywała wyłącznie OZE

Prowincja Qinghai zlokalizowana jest w zachodniej części Chin. Udało się jej udowodnić, że z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii można być w pełni niezależnym energetycznie. Przez 7 dni cała prowincja wykorzystywała tylko ekologiczne źródła energii wypełniając przy tym w pełni swoje energetyczne zapotrzebowanie.

W dniach od 17 do 23 czerwca cała prowincja wytwarzała energię wyłącznie przy wykorzystaniu energii pochodzącej ze słońca, wiatru, wody. Przede wszystkim właśnie elektrownie wodne przyczyniły się do tego sukcesu. Aż 72,3% energii wykorzystanej w tym okresie pochodziło właśnie z elektrowni wodnych.

Dyrektor generalny Qinghai Electric Power Corporation powiedział, że w ciągu tych 7 dni zużycie energii wyniosło 1,1 miliarda kWh. By wytworzyć tyle w sposób konwencjonalny trzeba byłoby wykorzystać aż 535 ton węgla.

Wdrożenie 100% wykorzystywania Odnawialnych Źródeł Energii nie było zadaniem trudnym. W normalnych warunkach prowincja Qinghai również w dużej mierze używa zielonej energii. Dla przykładu od maja 2017 roku 82,8% wyprodukowanej energii w prowincji Qinghai pochodziło z OZE.

Prowincja wciąż ma ambitne plany na przyszłość. W planach ma jeszcze większe rozwinięcie energetyki wiatrowej i słonecznej tak, by dostarczały one 35 milionów kW łącznie do 2020 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Łazik marsjański z ZSE we Włoclawku

Następny artykuł

Opłata klimatyczna w Zakopanem nielegalna!

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,