Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dobra Energia w Gdańsku już jutro

Dobra Energia w Gdańsku już jutro

Jak będzie wyglądać polska energetyka przyszłości? O tym już jutro będą dyskutować w gdańskim ECS goście konferencji „Dobra Energia”. Wydarzenie jest częścią Pomorskich Dni Energii.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Stoimy dziś przed olbrzymim wyzwaniem – walkę z globalnym ociepleniem chcemy połączyć z podniesieniem komfortu naszego życia. Oczekujemy, że dom będzie wygodny i energooszczędny, a jednocześnie będzie czerpał ze źródeł, które nie szkodzą nam i środowisku. To możliwe, dzięki zielonej energii.

Czy można jednak z dnia na dzień zrezygnować z dotychczas znanych i najpopularniejszych źródeł pozyskiwania energii? Jak połączyć energetykę konwencjonalnej i odnawialną? I jakie wyzwania się z tym wiążą? Dyskusje na ten temat podejmą zaproszeni na Dobrą Energię goście, m.in. Marcin Gregorowicz (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Beata Maciejewska (Urząd Miejski w Słupsku) oraz Adam Mikołajczyk (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego).

Odnawialne źródła energii to korzyści środowiskowe i społeczne, ale także konkretne oszczędności w domowych i gminnych budżetach. Jak mądrze inwestować w OZE? Które źródło wytwarzania energii jest najtańsze? W które technologie warto dziś inwestować? Na te pytania podczas panelu „Energia odnawialna – to się naprawdę opłaca” odpowiedzą m.in. Grzegorz Putynkowski (Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu) oraz Marek Sobieniecki (Nordpeak Consulting).

Wtorkowe wydarzenie to czwarty odcinek cyklu spotkań poświęconych energooszczędności. Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca, następne miała miejsce 7 czerwca w Krakowie oraz 13 września w Łodzi. Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest firma Konferencje Agora. Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl oraz https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.