Enel pomaga Afryce

Enel Green Power oraz szwajcarski zespół Seedstars World zorganizowały konkurs, który ma za zadanie wyłonić innowacyjne firmy gotowe do rozpoczęcia działalności w Afryce. Ich głównym zadaniem ma się stać opracowanie technologii zapewniających dostęp do energii elektrycznej na afrykańskich obszarach wiejskich.

Wyzwanie, jakiego mają podjąć się firmy wyłonione w konkursie ma na celu wzmożenie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w regionie Sahary oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań energetycznych m.in. takich jak: podniesienie efektywności energetycznej.

Jak informuje Enel Green Power laureat konkursu może liczyć na sowite wsparcie finansowe dla swojego projektu. Szef firmy Enel Antonio Cammisecra powiedział: Konkurs przyczyni się do nawiązania kontaktu i współpracy z innowacyjnymi firmami, które podejmują kroki w kierunku poszukiwania nowych modeli biznesowych i które mogą sprzyjać rozwojowi społeczno-gospodarczemu w Afryce Wschodniej.

Enel Green Power to włoska korporacja inwestująca w odnawialne źródła energii, z siedzibą w Rzymie. Firma powstała w grudniu 2008 roku jako spółka zależna przedsiębiorstwa energetycznego Enel, skupiając swoje globalne interesy w zakresie energii odnawialnej. Enel Green Power prowadzi działalność w ponad 16 krajach Europy oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Energia generowana przez urządzenia należące do Enel pochodzi z hydroelektrowni, wiatru, energii słonecznej, energii geotermalnej i biomasy. Łączna moc zainstalowana przez Enel na świecie wyniosła 6,490 MW.

Previous Article

Zhongzhi Capital doinwestuję spółkę Building Energy

Next Article

SSE Ireland uruchamia nową elektrownię wiatrową

Dodaj komentarz