Jamajka dąży do zwiększenia wykorzystania OZE

Minister do spraw Energii Jamajki, Dr. Andrew Wheatley ogłosił w Izbie Reprezentantów, że Jamajka będzie dążyć do 30% wypełnienia własnego zapotrzebowania energetycznego wyłącznie z odnawialnych źródeł energii do 2030 roku.

W 2016 roku ponad 10,5% wytworzonej energii na Jamajce pochodziło z odnawialnych źródeł. Przyczyniły się do tego liczne inwestycje, m.in. uruchomienie 24 MW oraz 36,6 MW elektrowni wiatrowej, a także 20 MW farmy fotowoltaicznej w poprzednim roku.

Rząd Jamajki ciągle stara się inwestować pieniądze w źródła zielonej energii. Przykładem może być elektrownia fotowoltaiczna w Westmoreland, która pochłonęła 50 milionów dolarów. Według założeń, już w 2018 roku ma ona dostarczać energię elektryczną w bardzo niskiej cenie – 8,54 centa za kilowatogodzinę. Pomoże to znacząco obniżyć koszt energii elektrycznej dla wielu mieszkańców, co również jest celem jamajskiego rządu.

Obszar Ameryki Łacińskiej oraz Środkowej, to nie tylko piękne krajobrazy i niezapomniane widoki, ale również patrząc z perspektywy energetycznej – spory potencjał odnawialnych źródeł energii. Kraje takie jak Jamajka, Kostaryka czy Urugwaj coraz mocniej skręcają w stronę czystej energii, dając przykład pozostałym państwom regionu. Rozwój OZE pozwoli w tym regionie nie tylko na oszczędności, ale także na zachowanie środowiska naturalnego w niezmienionym stanie. Co w krajach, które swój energetyczny byt opierają na węglu kamiennym, nie zawsze się udaje.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Autonomiczne ciężarówki firmy Einride

Następny artykuł

Sukces niemieckich inwestycji w OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: