James Fisher zakończył remont łopat wiatraków dla Siemens Gamesa

Spółka-córka firmy James Fisher Marine Services, Rotos 360 ukończyła zakontraktowaną naprawę 27 łopat, przeprowadzoną dla „wiodącego producenta turbin wiatrowych” jak informują materiały firmy. Informacje o kliencie nie zostały oficjalnie podane, ale najpewniej chodzi tutaj o Siemens Gamesa.

Rotos 360 przeprowadził naprawy zgodnie z planem, w czasie trzech miesięcy. Wszystko zakończyło się sukcesem, a firma bez problemu zmieściła się w założonym budżecie.

Jako że pierwsza partia turbin wiatrowych naszego klienta właśnie kończy swój okres gwarancyjny, spodziewamy się, że nasz kontrakt na naprawy zostanie przedłużony i rozszerzony na kolejne farmy. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do nawiązania strategicznej współpracy w zakresie napraw łopat wiatraków off-shore – podaje James Fisher Marine Services.

Prace prowadzone zostały z wykorzystaniem zawieszonej platformy pozwalającej na dostęp do łopat. Do napraw wykorzystano światłoutwardzalne żywice w ramach technologii Renuvo UV.

John Galliford, dyrektor operacyjny Rotosa powiedział: W ramach naszej operacji pracowało jednocześnie pięć platform. Cztery z nich przy naprawie, a piąta w tym czasie była transportowana do kolejnego wiatraka. Prace prowadzone były przez kilka zespołów, część pracująca nocą, część za dnia. W ramach umowy przeprowadzimy także analizę łopat po naprawie.

James Fisher and Sons zakupił spółkę Rotos 360 w marcu tego roku za kwotę półtora miliona funtów.

Previous Article

Elektryczne taksówki zyskują coraz większą popularność

Next Article

Francuzi dostali zgodę KE na kilka nowych schematów wsparcia OZE

Dodaj komentarz