Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Klocki LEGO z ekologicznego plastiku niebawem w sprzedaży

Klocki LEGO z ekologicznego plastiku niebawem w sprzedaży

Przedstawiciele koncernu zabawkowego LEGO poinformowali, że rozpoczęto produkcję stałych elementów do kultowych zestawów klocków, używając plastiku pochodzenia roślinnego, a dokładnie z trzciny cukrowej. Znajdujące się w paczkach LEGO liście, drzewa i krzewy będą bardziej przyjazne dla dzieci i środowiska. Botaniczne elementy pojawią się już w tym roku.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Ekologiczne Lego

– W grupie LEGO chcemy wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający nas świat, dlatego ciężko pracujemy, aby stworzyć wspaniałe produkty dla dzieci korzystających ze zrównoważonych materiałów. Jesteśmy dumni, że pierwsze elementy LEGO wykonane z ekologicznego, czystego plastiku są już w produkcji i będą w pudełkach jeszcze w tym roku. Jest to doskonały pierwszy krok w naszym, ambitnym zobowiązaniu do stworzenia wszystkich kloców LEGO z użyciem ekologicznych materiałów – powiedział Tim Brooks, wiceprezes LEGO ds. ochrony środowiska. Grupa LEGO zobowiązała się, że do 2030 roku w pudełkach będą tylko zabawki zrobione z ekologicznego plastiku.

Jak czytamy w komunikacie, nowe klocki są wykonane z polietylenu, który jest miękkim, wytrzymałym i elastycznym tworzywem sztucznym na bazie etanolu produkowanego z trzciny cukrowej. Producent zapewnia, że zabawki są identyczne w wyglądzie, jak te pierwotne. Bioplastik jest certyfikowany zgodnie ze standardami The Chain of Custody (CoC).

Grupa LEGO nawiązała współpracę z organizacją ekologiczną WWF (dawniej World Wildlife Fund) w celu wspierania i budowy popytu na tworzywa sztuczne pochodzące ze zrównoważonych źródeł. Firma dołączyła do organizacji Bioplastic Feedstock Alliance (BFA) w celu zapewnienia pozyskiwania surowców dla przemysłu bioplastików.

Źródło: Lego

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.