Luksusowy dom solarny z Buenos Aires

MeMo House, znajdujący się w Buenos Aires, to idealnie wpasowująca się w otoczenie inwestycja, która łączy w sobie luksus i ekologię. Dom ten wykorzystuje systemy fotowoltaiczne i inne przyjazne dla środowiska rozwiązania, nie poświęcając nic z wygody użytkowania.

Zaprojektowany został przez Bam! Arquitectura. Biuro projektów postawiło na zrównoważony rozwój i przyjazność środowiska domu. Charakteryzuje się on niewielkim zużyciem energii. Dodatkowo niemalże cały dostępny teren domu porośnięty jest lokalną roślinnością.

Dzięki dużej ilości okien w domu jest bardzo jasno. Duży ogród za domem dodaje dodatkowo przestrzeni do relaksu i połączony jest z dachowym ogrodem na budynku.

MeMo House wybudowany został w gęsto zabudowanej dzielnicy San Isidro. Stworzono go dla ludzi, którzy chcąc żyć w luksusie kładą mocny nacisk tak na ekologię jak i piękny krajobraz.

Aby zmaksymalizować powierzchnię zieleni, zaprojektowano dedykowane rampy wokół domu, porośnięte trawą i otaczają cały dom, ciągnąć się od parteru aż na drugie piętro. Dzięki temu z każdego miejsca w domu jest dostęp do pięknego, zielonego tarasu, porośniętego lokalną roślinnością.

Na domu znajdują się także panele fotowoltaiczne, które zapewniają energię. Dom z OZE uzyskuje prąd oraz ciepło do ogrzewania. Słońce oświetla także wnętrze domu, co przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynku.

Dom wyposażono także w przydomową oczyszczalnię ścieków oraz system zbierania wody deszczowej, która wykorzystana jest m.in. do podlewania ogrodu.

Postrzegamy zrównoważony rozwój nie jako cel, a jako drogę – piszą architekci. – Dlatego też oparliśmy naszą ścieżkę projektowania na standardach LEED, które zintegrowaliśmy z koncepcjami wytrzymałości i ekonomicznej budowy, które są podstawą naszej pracy jako architektów.

Previous Article

Tesla chce otworzyć dostęp do swoich ładowarek

Next Article

Rekordowy spadek produkcji węgla na świecie

Dodaj komentarz