Następna Gigafactory Tesli powstanie prawdopodobnie w Szanghaju

Od jakiegoś czasu pojawiały się pogłoski o możliwej lokalizacji następnej fabryki Tesli w Chinach. Firma potwierdziła niedawno, że prowadzi rozmowy z lokalnymi władzami na temat budowy Gigafactory w Szanghaju.

Chiny są obecnie jednym z największych rynków dla samochodów elektrycznych i pojazdów w ogóle. Tesla wykorzystała duże zapotrzebowanie, zwiększając sprzedaż swoich samochodów na tamtym rynku ponad trzykrotnie w roku 2016, zarabiając przy tym około miliard dolarów.

W oświadczeniu Tesla podkreśla, że fabryka mająca powstać w Chinach ma na celu tylko i wyłącznie zaspokojenie lokalnych potrzeb produkcyjnych i nie będzie nastawiona na eksport. Firma nie ma zamiaru rezygnować z produkcji w USA.

Potencjalna Gigafactory w Szanghaju będzie jedną z trzech olbrzymich fabryk Tesli mających powstać w najbliższym czasie. Ich lokalizacje zostaną ogłoszone do końca roku i z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać, że jedna z nich stanie w Europie. Możliwość produkcji samochodów bezpośrednio na lokalnych rynkach pozwoli znacząco zwiększyć ich dostępność oraz obniży ceny dystrybucji.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Drugie życie odpadów, czyli dlaczego segregacja jest taka ważna

Następny artykuł

PGE otwiera się na szeroką współpracę ze start-upami

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,