Oszczędza 2800 zł rocznie korzystając z darmowej energii ze słońca

Pan Piotr płacił za prąd nawet 250 zł miesięcznie, aby zacząć oszczędzać zdecydował się na Abonament na Słońce. Teraz korzysta z darmowej energii słonecznej bez ponoszenia kosztów drogiej inwestycji.

2800zł oszczędności na prądzie rocznie

Dzięki energii ze słońca zaoszczędził już 2800 zł w ciągu jednego roku! I to wszystko bez drogiej inwestycji. Instalację fotowoltaiczną opłaca w komfortowym abonamencie, którego koszt jest niższy niż miesięczne oszczędności.

Dzisiaj rachunek pana Piotra opiewa na 33,59 zł. Kiedy tylko świeci słońce korzysta z darmowej energii, jest jej na tyle, że zawsze odprowadza dodatkowe nadwyżki do sieci. Dzięki tym nadwyżkom może korzystać z systemu opustów – czyli 80% wyprodukowanego przez niego prądu wraca do niego za darmo, np. w nocy i w czasie niższego nasłonecznienia.

Miesięcznie płaciliśmy około 250 zł za energię elektryczną. Za cały rok 2016 to byłaby kwota około 3000 zł. Od 1 lipca do końca roku 2016 zapłaciliśmy za energię około 200 zł. Czyli de facto mogę powiedzieć, że w ubiegłym roku zaoszczędziłem 2800 zł na energii elektrycznej – mówi Pan Piotr.

Instalację fotowoltaiczną o mocy 4 kWp, jaką posiada Pan Piotr, można kupić już za około 20 tys. zł. Biorąc pod uwagę rachunki, jakie do tej pory płacił Pan Piotr oraz oszczędności wygenerowane po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej można łatwo obliczyć, że przy 2800 zł rocznych oszczędności inwestycja nieco ponad 20 tys. zł w instalację fotowoltaiczną wróci się już po 8 latach.

Aby uniknąć dużej inwestycji na samym początku i oszczędzać już od pierwszego dnia – warto zdecydować się na jeden z Abonamentów na Słońce, wtedy spłacamy naszą instalację podobnie jak abonament za telewizję czy telefon.

 

Poprzedni artykuł

Prof. Szyszko na Radzie UE ds. Środowiska w Luksemburgu

Następny artykuł

Co dzieje się ze starszymi budynkami?

Mogą też Ci się spodobać...