Projekt Tadżykistan, czyli energia od AGH dla dawnej sowieckiej republiki

Projekt Tadżykistan, to projekt studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, który ma ukazać potencjał odnawialnych źródeł energii grupie wybranych studentów z Tajik Technical University. Była sowiecka republika, swoją energetykę opiera przede wszystkim o stare, niemodernizowane hydroelektrownie, w wyniku czego aż 7 na 10 osób ma problem z elektrycznością.

Studenci AGH stworzyli specjalny kurs, który ma krok po kroku pokazać studentom z Tadżykistanu jak zbudować lampę solarną. To tylko jedna z części projektu – najważniejszy krok dopiero przed nimi. Chcą oni skonstruować prototyp lampy solarnej, która zostanie zamontowana na tadżyckim kampusie, wskazując przy tym, jak ważne są innowacje w dzisiejszym świecie. Zamontowana lampa nie tylko będzie walczyć z ciemnością, ale będzie także stanowić realny przedmiot dydaktyczny, który będzie służył dalszej edukacji.

W celu uzyskania potrzebnych środków została uruchomiona zbiórka na polakpotrafi.pl – chętni nadal mogą wspomóc projekt, przesyłając pieniądze, a zarazem jeszcze więcej pozytywnej energii wprost do Tadżykistanu. Sama zbiórka kończy się za niespełna 20 godzin, więc jest to ostatni moment na wsparcie!

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Abonament na węgiel, czyli kolejna składka na rzecz tonącego okrętu

Następny artykuł

Energa zainwestuje 40 mln zł rocznie w innowacje

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,