Symantec ostrzega przed wzmożoną działalnością hakerów

Symantec, zajmujący się oprogramowaniami komputerowymi, szczególnie zwracające uwagę na bezpieczeństwo i zarządzanie informacjami, ostrzega. Firma radzi mieć się na baczności. Hakerzy stają się coraz mocniejsi bardziej niebezpieczni. Do tej pory szkodzili głównie osobom prywatnym, małym przedsiębiorstwom i instytucjom państwowym. Według międzynarodowego przedsiębiorstwa, zajmującego się bezpieczeństwem danych i przesyłem informacji, zagrożone mogą być także elektrownie i systemy produkcji energii.

Najmocniejsza i najgroźniejsza grupa hakerów to Dragonfly, która przeprowadziła wiele ataków na amerykańskie i europejskie systemy energetyczne. Istnieją również przypuszczenia, iż posiada powiązania z rosyjskimi hakerami.

Według Symantec wcześniejsze ataki były jedynie napadami wywiadowczymi. Teraz może stać się najgorsze. Od 2015 roku nasiliły się ataki hakerskie mające na celu kradzież loginów i haseł do kont pracowników zakładów energetycznych. Głównym celem cyberprzestępców jest przejęcie sieci komputerowych elektrowni.

Elektrownie powinny przede wszystkim wzmocnić zabezpieczenia systemów. Działania hakerów mogą narobić niewyobrażalnych szkód. Należy być ostrożnym i nie dopuścić do tragedii. Największym zagrożeniem dla ludzkości i naszej planety są ataki hakerów na elektrownie atomowe. Włamanie się do ich systemów może spowodować katastrofę ekologiczną.

Na baczności muszą się mieć elektrownie wytwarzające prąd. Ludzie nie będą zadowoleni w sytuacji, gdy zostaną pozbawieni prądu. Ucierpi wówczas wiele gospodarstw domowych, małych i dużych przedsiębiorstw, co negatywnie wpłynie na gospodarkę danego kraju. Trzeba wzmocnić cyberbezpieczeństwo elektrowni. Bogate kraje powinny wspomóc te słabo rozwinięte, jednak nie tylko finansowo, ale także dzieląc się swoim doświadczeniem.

  • Tagi:
Previous Article

Renault Zoe najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w lipcu

Next Article

Niemcy przygotowują się do trzeciej aukcji mocy z lądowych instalacji wiatrowych

Dodaj komentarz