Telefonica i ACCIONA podpisały umowę na dostawy energii odnawialnej w roku 2018

José María Álvarez Pallete, CEO firmy Telefónica oraz José Manuel Entrecanales, CEO Acciony podpisali umowę na dostawę energii odnawialnej dla pierwszej ze spółek, która wykorzysta ją do zasilania swoich systemów telekomunikacyjnych w Hiszpanii.

Zgodnie z umową, Acciona dostarczy Telefonice energii elektrycznej do zaspokojenia 71,6% jej zapotrzebowania. W 2018 roku ma to być łącznie 430 GWh. Jest to kolejny krok tej spółki telekomunikacyjnej w ramach planu wykorzystania energii odnawialnej.

Acciona Green Energy Developments, część grupy Acciona Energy, dostarczy energii elektrycznej do 83 placówek spółki Telefonica w tym do serwerowni tej firmy. Zakontraktowana energia będzie posiadać certyfikat wydany przez hiszpańską Narodową Komisję Rynku i Konkurencji, mówiący o tym ze w 100% pochodzi ona ze źródeł odnawialnych. Taka ilość prądu z OZE oznacza o 413 tysięcy ton mniej emisji dwutlenku węgla.

Dzięki umowie z Acciona Telefonica spełni swój cel wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych – wykorzystywanie w większości energii z krajowych źródeł odnawialnych. OZE stanowiło dotychczasowo 44% miksu energetycznego tej spółki. Jeszcze rok temu jednakże udział ten był o połowę mniejszy o wynosił 21%. Przyspieszanie zwiększanie udziału OZE w miksie jest wynikiem dążenia do spełnienia postanowień Porozumienia Paryskiego. Firma planowała do 2020 roku uzyskać 50% wykorzystywanej energii elektrycznej z OZE, a dalej – do roku 2030 – osiągnąć 100% OZE przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii.

Podpisany kontrakt zwiększa liczbę dużych firm do których Acciona dostarcza energię ze źródeł odnawialnych na półwyspie Iberyjskim. Acciona jest w tym regionie Europy największym dostawcą energii elektrycznej pochodzącej w 100% z OZE. W tym roku planuje dostarczenie około 5 TWh czystej energii, a w przyszłym roku chce zwiększyć ten wynik o około 18%.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Podstacja DolWin Gamma ruszyła w trasę

Następny artykuł

Jan Szyszko: Puszcza Białowieska została bezprawnie wpisana na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,