Mobile  logo Mobile  logo Mobile  logo
Group 1 Group 1 Group 1

Energia dla wszystkich. 1,5% twojego podatku na termomodernizację placówek edukacyjnych

Fundacja Carbon Footprint, będąca Organizacją Pożytku Publicznego, przygotowała kampanię mającą na celu przeciwdziałanie wykluczeniu energetycznemu. Zebrane od darczyńców środki zostaną przeznaczone na termomodernizację wybranych placówek edukacyjnych lub opiekuńczo-wychowawczych powiatu krakowskiego.

1,5% podatku na Fundację Carbon
Footprint KRS: 0000785831

Lub na liście OPP wyszukaj: Fundacja Carbon Footprint
CFF team24 CFF team24 CFF team24

Dlaczego wspieram Fundację
Carbon Footprint?

Pierwsza fundacja w Europie Środkowej, która podjęła tematykę śladu węglowego (carbon footprint) na tak dużą skalę. Misję realizuje poprzez dostarczanie narzędzi kalkulacyjnych - kalkulator śladu węglowego, certyfikujących - międzynarodowy znak towarowy Carbon Footprint Approved, ale także treści merytorycznych.

Wspiera biznes w procesie dekarbonizacji, bada ślad węglowy firm, organizacji, procesów produkcyjnych, wydarzeń, usług i produktów, wydaje rekomendacje i tzw. zielone świadectwa oraz szkoli ze zrównoważonego rozwoju. Jest autorem i organizatorem pięciu edycji międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit - oraz konferencji TEDx. Inicjuje projekty społeczne, z zakresu edukacji klimatycznej we współpracy między innymi z Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej przy Urzędzie Miasta Krakowa.
 
Od 2023 roku Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego. Tu Raport Roczny organizacji za rok 2024.

W Fundacji Carbon Footprint:

Cff 1,5proc glowna Cff 1,5proc glowna Cff 1,5proc glowna

Patronat Medialny 

Cele kampanii

  • zwiększenie świadomości społecznej na temat wykluczenia energetycznego
  • edukacja na temat offsetu węglowego, czyli dobrowolnych działań redukcyjnych firm i organizacji
  • wsparcie procesu termomodernizacji placówek edukacyjnych wykluczonych energetycznie
  • inicjowanie i wspieranie działań w kierunku poprawy ich efektywności energetycznej 

Opis problemu

Wykluczenie energetyczne - sytuacja, w której osoby, grupy społeczne lub społeczności są pozbawione dostępu do odnawialnych źródeł energii (OZE) lub nie są w stanie w pełni korzystać z ich potencjału, mimo że mogłyby one poprawić warunki funkcjonowania i zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł energii (węgiel, gaz). Pomimo rosnącej świadomości na temat zielonej energii, wsparcie rządowe w postaci dotacji jest często niedostateczne, co sprawia, że wiele placówek szkolnych czy opiekuńczo-wychowawczych nie ma możliwości skorzystania z OZE. Rozwiązanie tego problemu może przyczynić się do zmniejszenia nierówności, obniżenia kosztów energii i poprawy jakości życia, jednocześnie chroniąc środowisko.

Rozwiązanie

Kampania edukacyjna 1,5% na rzecz wykluczenia energetycznego koncentruje się na promowaniu odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz finansowym wsparciu placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych. Łączy działania edukacyjne z komunikacją społeczną, które zwiększają świadomość na temat korzyści płynących z wykorzystania OZE, jednocześnie zachęcając do przekazywania swojego 1,5% podatku w celu rzeczowego wsparcia szkół i innych placówek.

Plan kampanii

  • strategia komunikacyjna, w tym strona www oraz edukacyjne treści dotyczące wykluczenia energetycznego, jego skutków, a także korzyści, jakie dla dzieci i młodzieży może przynieść zastosowanie OZE (np. panele fotowoltaiczne w szkołach).
  • akcja promocyjna (17.03-30.04)Fundacja w mediach społecznościowych na temat wykluczenia energetycznego i OZE, z informacjami praktycznymi, wyjaśniającymi proces przekazywania 1,5% podatku.
  • webinar (26.03), podczas którego będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie przeprowadzać termomodernizację, oraz jakie korzyści płyną z zastosowania OZE.
  • kampania na digitalowych citylightach - Eco wiatach AMS  (1-14.04)  – zielonych przystankach w duchu nature-based solutions, które pomagają w redukcji Co2. Plakaty zaprojektowane przez Magdalenę Marzec mają na celu promocję projektu i będą prezentowane w strategicznych miejscach Krakowa.

Podsumowanie

Po zakończeniu zbiórki Fundacja opublikuje raport z efektami kampanii, zawierający dane o zebranych funduszach, liczbie zaangażowanych osób, osiągniętych celach, w tym beneficjentach, oraz efektywności działań edukacyjnych.
    Cff 1,5proc glowna Cff 1,5proc glowna Cff 1,5proc glowna

    Patronat medialny 

    Logo swiatoze 1 (1) Logo swiatoze 1 (1) Logo swiatoze 1 (1)
    Logo kolor cff Logo kolor cff Logo kolor cff
    Kontakt:

    mail :a.tomasik@carbonfootprintfoundation.com
    tel.: +48 695 888 090