Edison Energia – opinie, oferta

Edison Energia to firma, która działa na rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce. W swojej ofercie posiada ekologiczne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła i elektromobilności. Firma przygotowała szereg dodatkowych usług, które mogą zainteresować zarówno klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie.

O firmie Edison Energia

Firma Edison Energia ma swoją siedzibą na pl. Ireneusza Gugulskiego 1 w Warszawie i prowadzi swoją działalność od 2019 roku. Obecnie jest jednym z liderów na rynku fotowoltaicznym w Polsce.  W historii firmy Edison Energia ważnym wydarzeniem było zdobyte wyróżnienie. Firma otrzymała tytuł firmy roku 2020, nagrodzony Orłem Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Energetyka – Odnawialne Źródła Energii. Ważnym aspektem jest również wskaźnik zatrudnienia w firmie. Jak podaje Edison Energia firma zatrudnia ponad 600 pracowników, ponad 100 inżynierów i ponad 220 instalatorów.

Co znajdziemy w ofercie?

W ofercie firmy Edison Energia oprócz systemów fotowoltaicznych znajdziemy również pompy ciepła, magazyny energii oraz ładowarki do samochodów elektrycznych. Firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki na terenie całej Polski. Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, właściciele firm oraz rolnicy, którzy chcą zyskać dostęp do ekologicznej energii ze Słońca.  

Ciekawym rozwiązaniem w ofercie firmy Edison Energia są carporty, czyli wiaty samochodowe z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi. Takie wiaty posiadają wiele zalet, a ich funkcjonalność docenią przede wszystkim właściciele samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Z jakiej technologii korzysta firma?

Instalacje fotowoltaiczne projektowane przez Edison Energia powstają przy współpracy z producentami paneli takimi jak Jinko Solar i Risen Energy. Jak zapewnia firma są to komponenty, które charakteryzuje wysoka jakość i trwałość. Ważnym elementem całej instalacji jest również inwerter. Inwertery, które wykorzystuje Edison Energia są produkowane przez firmy Solar Edge i Growatt.

Oferta firmy Edison Energia została niedawno wzbogacona o produkcję własnych modułów o nazwie ALVA Solar Full Black. Charakterystyczną cechą paneli jest wysoka sprawność, powyżej 20%. Jednocześnie panele zostały zaprojektowane tak, aby zachować 84,8% sprawności początkowej po 20 latach użytkowania.

Dodatkowe usługi

Firma w swojej ofercie posiada dodatkowe usługi. Wśród nich znajdziemy:

 • Usługę ,,Energia 365”. Zgodnie z nią klient, który podpisze umowę na sprzedaż energii z Fortum otrzyma 100% zwrot wyprodukowanych nadwyżek energii.
 • Program ,,AMBASADOR”. Działa na zasadzie poleceń. Za każde skuteczne polecenie nowego klienta firma oferuje 500 zł, które można wymienić między innymi na zakup ofert z rabatami.
 • Serwis. Firma oferuje serwis fotowoltaiki i przygotowała specjalne rabaty dla klientów, którzy posiadają instalacje od Edison Energia.

Koszt instalacji

Na stronie firmy Edison Energia dostępny jest kalkulator, który pozwala oszacować minimalny koszt instalacji. Aby uzyskać taką informację należy podać koszt miesięcznego rachunku za prąd. Przykładowo, przy założeniu że gospodarstwo domowe płaci miesięcznie 240 zł za energię elektryczną, koszt instalacji która pokryje zapotrzebowanie wyniesie co najmniej 25 799 zł brutto.

Kalkulator wyświetla też inne parametry takie jak wymagana wielkość instalacji, roczna produkcja energii oraz ilość zaoszczędzonych pieniędzy w okresie 25 lat. Należy pamiętać, że podane wartości są orientacyjne a dokładną ofertę poznamy po konsultacji z przedstawicielem firmy.

Dofinansowanie z programu Mój Prąd 3.0

Firma Edison Energia nawiązała współpracę w zakresie wdrażania programu Mój Prąd 3.0. Firma promuje tę opcję dofinansowania i pomaga w załatwieniu wszystkich formalności związanych z przystąpieniem do programu. Warto zaznaczyć, że program jest dostępny dla prosumentów, których instalacja jest już zamontowana i przyłączona do sieci energetycznej.

Podsumowanie: zalety i wady Edison Energia

Zalety firmy Edison Energia:

 • Montaż instalacji na terenie całego kraju,
 • W swojej ofercie firma posiada wysokiej jakości komponenty,
 • Gwarancja 25 lat na wydajność instalacji,
 • Firma zapewnia dostarczenie gwarantowanej ilości energii lub dofinansowanie do rachunku,
 • Kompleksowa usługa,
 • Dostęp do aplikacji, która pozwala kontrolować ilość wytworzonej energii elektrycznej,
 • Wsparcie specjalistów przez cały czas korzystania z instalacji,
 • Firma na swojej stronie udostępnia artykuły i podcasty, które są źródłem wiedzy na temat wykorzystywanej technologii.

Wady:

 • Opinie niektórych klientów wskazują na utrudniony kontakt z firmą.