Gwarancja Totalna na instalacje fotowoltaiczną tylko w Columbus Energy S.A.

Wielu producentów na rynku fotowoltaiki szczyci się 25-letnią gwarancją, która dotyczy jedynie wydajności paneli, a nie całej instalacji. Jedyną firmą w Polsce, która oferuje gwarancję na całość systemu fotowoltaicznego jest Columbus Energy S.A.

Columbus Energy S.A. to lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Już od roku swoim klientom oferuje 15-letnią Gwarancję Totalną na całą instalację PV, łącznie z montażem i serwisem. To jedyna taka oferta w naszym kraju, ponieważ większość firm nie zapewnia gwarancji na cały system fotowoltaiczny, ale np. na samą wydajność instalacji.

Kupując instalację fotowoltaiczną należy zwrócić uwagę na różne rodzaje gwarancji. Wśród nich można wyróżnić cztery podstawowe: produktową, stałej mocy/uzysku, falownika oraz wykonania. Sprzedawcy często oferują jedną z nich na dłuższy okres, pomijając pozostałe. Gdy więc otrzymamy tylko 25 lat gwarancji na uzysk, a np. 2 lata na wykonanie i falownik, to w momencie awarii instalacji za jej serwis zapłacimy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku komponentów, dlatego można otrzymać na nią różne gwarancje. Gwarancji produktowej udziela (zazwyczaj na 10-25 lat) producent paneli słonecznych, odpowiadając za ewentualne wady produkcyjne. Przez 25 lat odpowiada on również za stałą moc (uzysk) z ogniw fotowoltaicznych, która rocznie może spaść maksymalnie o 0,5%-0,7%. Natomiast na falownik gwarancji udziela producent tego urządzenia – z reguły obejmuje ona okres 5 lat, co oznacza, że po tym czasie sami musimy ponieść koszty jego serwisu. Ostatnim istotnym rodzajem gwarancji, jest ta udzielana na wykonanie, na 2 do 10 lat. Odpowiada za nią ekipa instalatorów, która zamontowała całą instalację PV.

Wśród wymienionych nie ma gwarancji, która jest najważniejsza, ponieważ każda z nich zapewnia nas o sprawności naszej domowej elektrowni. Firma Columbus Energy S.A. doskonale to rozumie. Poza gwarancjami od producentów oraz instalatorów, oferuje swoim klientom tzw. Gwarancję Totalną. To 15 lat bezpieczeństwa i komfortu dla właścicieli instalacji fotowoltaicznej. Gwarancja obejmuje wszystkie jej elementy razem z montażem i ewentualnym serwisem. Tym samym jest to najbardziej kompleksowa i najdłuższa gwarancja na Polskim rynku PV. Columbus Energy S.A. daje swoim klientom pewność, że ich domowa elektrownia będzie bezpiecznie i skutecznie czerpać dobrą energię ze słońca, a w przypadku jakichkolwiek awarii firma szybko i sprawnie usunie usterkę.