Minister Środowiska Michał Woś ze zdiagnozowanym koronawirusem

Minister Środowiska Michał Woś ze zdiagnozowanym koronawirusem

Minister środowiska Michał Woś poinformował na Twitterze, że zaraził się koronawirusem. – Czuję się dobrze – pisze Woś. Do ministra płyną życzenia powrotu do zdrowia, m.in. od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a minister Szumowski przekonuje, że służby posiadają szczegółowe informacje, z kim kontaktował się do tej pory szef resortu środowiska.

„Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi” – poinformował na Twitterze Michał Woś.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekonywał, że służby posiadają szczegółowe informacje, z kim kontaktował się do tej pory minister Woś. Na pewno Woś nie miał bezpośredniego kontaktu z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Do ministra Wosia płyną życzenia powrotu do zdrowia, m.in. od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 

Tymczasem Informacyjna Agencja Radiowa podała, że posiedzenie Rady Ministrów zostało dziś odwołane . Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że decyzja jest związana z procedurami wdrożonymi wobec ministrów, którzy mieli kontakt z zakażonym COVID-19 szefem resortu środowiska Michałem Wosiem.

– Większość członków Rady Ministrów przebywa w kwarantannie domowej, oczekując na wyniki badań. O dalszych działaniach będziemy decydować po informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na temat wyników badań i procedury, która w związku z tym powinna być realizowana – przyznał.

Michał Woś ma 29 lat, jest związany z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. W latach 2017–2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2018–2019 członkiem zarządu województwa śląskiego, a w latach 2019–2020 ministrem-członkiem Rady Ministrów. W 2020 roku został ministrem środowiska. 

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, polskatimes.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.