Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Na cyfrowym wysypisku

Na cyfrowym wysypisku

Usuwanie niepotrzebnych aplikacji, zdjęć i wideo w telefonie jest ważniejsze niż się wydaje. Dlaczego? Ze względu na środowisko naturalne. Cyfrowe śmieci niewiele różnią się od nieużywanych rzeczy, które latami gromadzimy w piwnicy czy na balkonie.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Przepełnione dyski Google

1 czerwca Google zmniejszyło bezpłatną przestrzeń dyskową do 15 GB. Za jej przekroczenie trzeba będzie zapłacić. Firma ogłosiła decyzję w zeszłym roku, informując wówczas, że na ich dyskach przechowywane są 4 biliony zdjęć i filmów i co tydzień przybywa 28 miliardów nowych.

Cyfrowe śmieci to nie tylko prywatny problem, jak szafa z mnóstwem niepotrzebnych rzeczy, w której nic nie można znaleźć. To także problem dla środowiska – pliki znajdują się na serwerach w chmurze, które zużywają ogromne ilości energii, przyczyniając się tym samym do wzrostu śladu węglowego.

A nasze telefony często są przepełnione plikami, o których już dawno zapomnieliśmy. Usuwanie niepotrzebnych i zapomnianych zdjęć z pamięci telefonu jest ważniejsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Zebraliśmy sposoby na uporządkowanie plików w urządzeniach.

Zdrowe nawyki

Co roku na świecie odbywa się Digital Cleanup Day – Dzień Sprzątania Cyfrowego. Organizatorzy proponują użytkownikom konkretne działania na rzecz cyfrowego bałaganu. Oto niektóre z nich: 

1) Śledź ilość pamięci w smartfonie.

2) Usuń niepotrzebne aplikacje, które pobrałeś, ale obecnie ich nie używasz. Z pewnością masz wiele zapomnianych rzeczy. 🙂

3) Regularnie czyść cookies na urządzeniach.

4) Przechowuj swoje osobiste zdjęcia i filmy na zewnętrznych dyskach twardych, a ważne dokumenty w chmurze, takiej jak iCloud, Dropbox, Microsoft OneDrive itp.

5) Naucz się sortować pliki w folderach. Pomoże to szybko wyszukać potrzebne dane.

źródło: digitalcleanupday.org, blog.google.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.