Nowy program partnerski pozwala na wykorzystanie domowych magazynów energii do stabilizacji sieci przesyłowej

Firma Autogrid ogłosiła, że we współpracy z Swell Energy dostarczać będzie specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania rosnącą grupą rozproszonych źródeł energii, jakie posiada Swell.

Obecnie firma Swell, mająca swoją siedzibę w Los Angeles, posiada w budowie łącznie 35 MWh domowych magazynów energii elektrycznej w całej Kalifornii. Dzięki wykorzystaniu nowego software firma chce zamienić je w “wirtualną elektrownię” i dostarczać energię do sieci.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Oprogramowanie DERMS – Distributed Energy Resources Management System (system zarządzania rozproszonymi źródłami energii) umożliwić ma Swell nie tylko kontrolę nad 2500 bateriami domowymi swoich użytkowników, ale także nad sterowaniem innymi inteligentnymi urządzeniami podpiętymi do sieci, takimi jak termostaty itp. Wszystko po to, by móc zredukować ilość pobieranej w danym momencie mocy. Realizuje to tak zwany behawioralny program odpowiadania za zapotrzebowanie, jaki implementuje obecnie Swell Energy.

Internetowa platforma umożliwić ma Swellowi również współpracę z dostawcami energii, co pozwoli na stworzenie zunifikowanego, kompletnego systemu, który zajmować będzie się regulacją zapotrzebowania na energię elektryczną i jej dostarczaniem do sieci.

„Część sektora energetycznego jest zmartwiona tym, jak rozproszone magazyny energii będą wpływać na stabilność sieci”, mówi dr Amit Narayan, szef AutoGrid. “Współpracując z Swell, firmy te mogą zamienić magazyny energii u klientów z zmartwienia w korzyść, która pozwoli na bardziej niezawodne i czystsze dostarczanie energii elektrycznej do sieci”.