Ostatni dzwonek na fotowoltaikę na aktualnych zasadach!

Chcesz otrzymać ofertę od firmy gwarantującej czas realizacji?

Znajdź firmę

Koniec systemu
opustów - co teraz?

Zmiany zakładają zakończenie systemu opustów, który funkcjonuje od 2016 roku. System zakłada, że prosumenci za każdą 1 kWh wprowadzonej do sieci nadwyżki wyprodukowanej energii mogą odebrać 80% (mikroinstalacje do 10 kW) lub 70% (10-50 kW) tej energii.

Po nowelizacji osoby stające się prosumentami od 1 kwietnia 2022 r. mają korzystać już tylko z nowego systemu zakładającego sprzedaż nieskonsumowanej energii elektrycznej. Co to oznacza?

4 lata darmowego prądu

tyle możesz zyskać, jeśli się pośpieszysz

Po zmianach w fotowoltaice, zwrot z inwestycji wydłuży się z 7 ‒ 9 lat do nawet 14 lat. Decydując się na fotowoltaikę teraz, w porównaniu do inwestycji po zmianach, zyskujesz 4 lata darmowego prądu! Co więcej, ze względu na utrzymywanie się wysokich cen energii stopa zwrotu może okazać się jeszcze korzystniejsza.

Wpływ zmiany rozliczania prosumentów z instalacją PV dla domu o zużyciu rocznym w okolicach 4500 kWh (około 275 zł miesięcznie)

bez fotowoltaiki

zakup energii

-74 770 zł po 15 latach z uwzględnieniem rocznych podwyżek cen prądu na poziomie 5%

z fotowoltaiką aktualnie

net-metering

7 - 9 lat zwrotu plus niemal zerowe rachunki za prąd

Zamów ofertę
z fotowoltaiką po zmianach

sprzedaż i zakup energii

11-14 lat zwrotu plus dość wysokie rachunki za prąd

Kiedy podpisać umowę, by zdążyć?

Kolejki do montażu paneli rosną z dnia na dzień. Jeszcze przez 15 lat, ze starych zasad będą mogły korzystać osoby, które do 31 marca 2022 r. zamontują instalację i złożą poprawne zgłoszenie do Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD) o przyłączenie jej do sieci. Montaż i formalności związane z podłączeniem fotowoltaiki mogą potrwać nawet kilka tygodni. Pomożemy Ci znaleźć wykonawcę, który wykona niezbędne prace na czas, tak byś zdążył jeszcze przed zmianami.

Z naszą pomocą średni czas montażu przez zweryfikowanego wykonawcę to około 1 miesiąc

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną?

Boom na fotowoltaikę w Polsce nie ustaje, w związku z czym cały czas na rynku pojawiają się nowe firmy świadczące usługi w zakresie sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać spośród wielu dostawców sprawdzoną firmę?

Łączymy wykonawców z użytkownikami szukającymi najwyższej jakości usług. Skorzystaj z naszej pomocy by wybrać rzetelną firmę oferującą kompleksową usługę montażu fotowoltaiki.

Weryfikujemy polecanych przez nas wykonawców
według następujących kryteriów:

pełne stany magazynowe

krótki czas realizacji (do 2 tygodni od podpisania umowy)

wysoka ocena satysfakcji Klientów

wysokie standardy bezpieczeństwa instalacji

kompleksowa usługa instalacji od A do Z

przejrzyste i dobre warunki gwarancji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię
z polecanymi w Twoim regionie dostawcami fotowoltaiki.

Z nami masz pewność, że zdążysz jeszcze przed
zmianami!

Zgoda na marketing mailowy Portalu ŚwiatOZE
PL sp. z o.o. pokaż więcej

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Portalu ŚwiatOZE PL sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Portal ŚwiatOZE PL sp. z o.o. drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail. zwiń

Zgoda na marketing telefoniczny innych
podmiotów pokaż więcej

Wyrażam zgodę na przekazywanie mi przez podmioty powiązane z Portalem ŚwiatOZE PL sp. z o.o., treści marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez nie, na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Jestem świadomy, że moje dane osobowe potrzebne do prowadzenia działań marketingowych (imię, nazwisko, numer telefonu) zostaną udostępnione tym podmiotom. zwiń

!