Resort Rolnictwa poddany kwarantannie. Jeden z wiceministrów zarażony COVID-19

Ministerstwo Rolnictwa zostało poddane kwarantannie. Jeden z wiceszefów resortu – Ryszard Kamiński zaraził się koronawirusem. To już drugi polski minister, oprócz Michała Wosia, u którego potwierdzono pozytywny wynik testu.

– W tej chwili sytuacja jest taka, że Rada Ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory. Natomiast wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa również jest chory i w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie – powiedział szef KPRM, Michał Dworczyk.


Dworczyk poinformował, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową.
– Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu – dodał.

– Nie znam szczegółów zarażenia. Po prostu mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że mamy taki kolejny przypadek, bo to jest kolejny przypadek w rządzie, osoby, która zachorowała. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa musiało przejść na tryb pracy zdalny, ponieważ zostało objęte kwarantanną – zaznaczył Dworczyk.

Szef KPRM nie chciał podać nazwiska osoby, która zaraziła się koronawirusem. Podało ją dopiero samo Ministerstwo:


Zarażony koronawirusem jest też Michał Woś, który poinformował, że czuje się dobrze. Szef resortu środowiska zaraził się od jednego z pracowników Lasów Państwowych. Wszystkie osoby, które miały kontakt z ministrem Wosiem zostały przebadane. Okazało się, że wynik na obecność koronawirusa jest u nich negatywny.  

PAP