Rusza przetarg na spalarnię dla Warszawy

W Warszawie rozpoczęto procedurę przetargową dotyczącą wyboru generalnego wykonawcy w związku z planami modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na warszawskim Targówku. Przetarg rozpoczęło Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie.

Plany inwestycji przewidują powstanie instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów, a sam przetarg został rozpisany w trybie „projektuj i buduj”. Założenia projektowe mówią o rozbudowie instalacji do mocy przerobowych niezbędnych dla m.st. Warszawy.

Pierwszy rozruch instalacji jest planowany w terminie 24 miesięcy od przekazania placu budowy generalnemu wykonawcy. Dzięki powstaniu nowego zakładu Warszawa ma szansę na efektywniejszą politykę gospodarowania odpadami i odzyskiwania z nich energii. Pozwoli to również na zmniejszenie udziału w przerobie odpadów instalacji MBP w Radiowie, która obsługuje stolicę od 60 lat.

Projekt zakłada powstanie dwóch niezależnych od siebie elementów: instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów o wydajności ponad 300 tysięcy ton rocznie oraz w pełni automatycznej sortowni odpadów selektywnie zebranych o wydajności 30 tysięcy ton rocznie.

    2 komentarze

    1. Dziwne blokowanie budowy spalarni przez wojewodę i walka z wysypiskiem MPO przy jednoczesnej zgodzie na rozbudowę prywatnego wysypiska leżącego też na Bielanach, tuż obok…
      Portal Warszawski o chorej sytuacji na Bielanach i ekspansji priv wysypiska: „Jeśli burmistrz powołany przez Panią Prezydent protestuje przeciwko MPO, a wydaje pozwolenia konkurencji która jest jeszcze bliżej centrum i ludzi, to gołym okiem widać ze coś jest nie tak. Nikt nie kontroluje co się ze śmieciami dzieje, trafiały do żwirowni i szklarni, gdzie były palone.Prawdopodobnie do niebieskiego przedsiębiorcy w ciągu 2 miesięcy zostaną przekierowane odpady z kompostowni MPO…”

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Stacje wodorowe w Japonii powstaną szybciej

Następny artykuł

Tesla X, czyli fakty, które ciekawią, zachwycają i rozczarowują

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: