Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

6 kroków do uzyskania dotacji

<<< Wróć
wymien piec

1. Znajdź odpowiednie źródło finansowania

W zależności od zakresu prac, jakie chcesz przeprowadzić w celu ograniczenia kosztów ogrzewania budynku, masz możliwość uzyskania pomocy finansowej. Osobę, odpowiedzialną za te kwestie w Twojej gminie znajdziesz na naszej mapce: swiatoze.pl/gminydotacje

2. Poprawnie wypełnij wniosek i złóż go w odpowiednim urzędzie

Wnioski oraz pozostałe dokumenty udostępnione przez gminy dostępne są na naszej stronie: swiatoze.pl/dokumentydopobrania/. Pomagamy w uzupełnieniu dokumentów, jeśli Państwo potrzebują pomocy (w szczególności w sprawach technicznych).

3. Przyjmij wizytę z urzędu

Potwierdzi ona czy kwalifikujesz się do dotacji – weryfikacja obywać się będzie przez osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia i pełnomocnictwo wydane przez Urząd Gminy. Prosimy o sprawdzenia upoważnienia, a w przypadku wątpliwości o kontakt z gminą lub naszym portalem w celu potwierdzenia wiarygodności kontrolera.

4. Podpisz umowę

Umowę należy podpisać w Urzędzie Gminy lub w obecności osoby upoważnionej. Weryfikacja osoby upoważnionej może odbyć się bezpośrednio w Urzędzie Gminy lub z pomocą portalu ŚwiatOZE.

5. Zrealizuj inwestycję

Zalecamy realizację inwestycji (wymianę kotła, modernizację instalacji, docieplenie budynku) poprzez firmy, które posiadają odpowiednia wiedzę w zakresie warunków dofinansowania. Listę firm, które posiadają odpowiednie doświadczenie i kwalifikację oraz po zakończeniu prac mogą wystawić Państwu oświadczenie o zgodności wykonanej inwestycji zgodnie z wymaganiami projektu, znajdziecie Państwo, kontaktując się z naszym serwisem pod numerem tel.: 123 122 806.

6. Rozlicz wniosek

Rozliczenie wniosku jest ostatnim etapem przed uzyskaniem dofinansowania. W przypadku zlecenia tego obowiązku na firmę wykonawczą (co zalecamy) po stronie mieszkańca nie pozostają żadne obowiązki. Za wszystkie prace odpowiedzialna jest firma realizująca docieplenie i wymianę kotłów.


Nie zdążyłeś złożyć wniosku w swojej gminie lub znalazłeś się na liście rezerwowej?

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie: swiatoze.pl/czystepowietrze/

Infolinia

Osoby, które zainteresowane są dofinansowaniem do wymiany kotła, dociepleniem budynku, lub innymi pracami obniżającymi koszty ogrzewania budynku, zapraszamy do rejestracji na stronie swiatoze.pl/czystepowietrze – zgłoszenie wniosku pozwoli nam na ustalenie najlepszych parametrów technicznych dla Twojego domu oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania na wymianę pieca lub docieplenia budynku.

Zadzwoń lub zostaw do siebie kontakt – oddzwonimy!

Infolinia Świata OZE: +48 123 122 806