Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poznaj redakcję

Świat OZE to istniejący od 6. lat portal internetowy, skupiony wokół odnawialnych źródeł energii, elektromobilności i szeroko rozumianej ekologii. Misją redakcji jest edukowanie w kwestiach związanych z OZE, elektromobilnością, ochroną środowiska, GOZ czy zero waste.

Portal Świat OZE pozwala śledzić najbardziej aktualne problemy i wyzwania świata i tworzy przestrzeń służącą do wymiany branżowych newsów.

Wywołujemy dyskusję, dementujemy bzdury, uczestniczymy w ważnych wydarzeniach, zbieramy i prezentujemy różnorodne opinie. Zacięcie dziennikarskie pozwala nam dotrzeć do osób o odmiennych poglądach i stanowiskach”.

W portalu znajdują się zarówno bieżące newsy technologiczne, jak i pogłębione analizy najważniejszych zjawisk społeczno-gospodarczych. Prześledzisz tu aktualne badania i raporty dotyczące OZE, elektromobilności i ekologii.

Członkowie redakcji angażują się w różnorodne projekty społeczne i eko-inicjatywy. Portal współpracuje także z fundacją Carbon Footprint, m.in. jako partner medialny programu Zielony ślad, który ma na celu inspirowanie przedsiębiorców do podejmowania działań proklimatycznych. Jest też partnerem medialnym projektu Karta Zielonej Transformacji – dokumentu zobowiązującego do podjęcia działań w celu ograniczania zmian klimatu z naciskiem na inwestycje w zielone technologie.

soze grafika na portal 1

Członkowie redakcji

Joanna Korgul
redaktorka naczelna

Absolwentka polonistyki (wiedza o kulturze) na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarstwa i content marketingu. Od ponad 10 lat związana z branżą wydawniczą. Opracowywała raporty, magazyny, gazety, newslettery od przygotowania koncepcji, makiet i harmonogramu wydania, przez tworzenie treści i koordynację składu graficznego po publikację. 

W portalu skupiona na tematach związanych z odnawialnymi źródłami energii, szeroko pojętą ekologią i zrównoważonym rozwojem. Zaangażowana w tematy społeczne. Prelegentka i moderatorka branżowych spotkań. 

Prywatnie miłośniczka zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i poznawania świata głównie z rowerowego siodełka. W czasie wolnym czyta, słucha podcastów i spaceruje z psem Edwardem.

#CSR #klimat #OZE

Katarzyna Nowak
redaktorka, dziennikarka, koordynatorka zespołu redakcyjnego

Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i polonistyki na UP. Z pisaniem i copywritingiem związana od 6 lat. Bliskie jest jej dziennikarstwo zaangażowane społecznie.

Jest niezależnym siewcą praw zwierząt. Kocha naturę w jej nienaruszonej formie. Interesuje się nurtem animal studies. Ulubione tematy to: bioróżnorodność, nowe technologie w służbie ochrony przyrody, biogaz z odpadów, zrównoważone budownictwo, zero waste na co dzień, recykling, medycyna naturalna, dieta roślinna.

Kocha kino. Najczęściej można spotkać ją z dala od miasta. W każdej wolnej chwili ucieka w naturę. Często ze swoim psem Brunem.

#bioróżnorodność #recykling #nowetechnologie

Bartosz Oleszko-Pyka
redaktor, dziennikarz

Absolwent studiów azjatyckich i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat stypendium NAWA na naukę języka chińskiego w Szanghaju, gdzie zafascynowały go nowoczesne technologie używane w celu ochrony środowiska. Zajmował się m.in. organizacją Krakowskiego Panelu Klimatycznego przy współpracy z Instytutem Polityk Publicznych i Urzędem Miasta Krakowa. Autor w „Polska Times”, „Pulsie Azji”, „Gazecie Krakowskiej”, Chiny 24, Onecie, „Nowej Konfederacji” oraz w audycjach „Zielony Podcast”, Radio 1.7, Radiofonia 105 FM i RMF FM.

Publikuje artykuły w tematyce energetyki, nowych technologii i zmian klimatu.

Miłośnik kultury i kuchni Azji, pasjonat podróży, przyrody, fotografii i literatury.

#energetyka #polityka #technologie

Gabriela Adamczyk
redaktorka, dziennikarka

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagielloński, aktualnie studentka Krytyki literackiej. Pracę na rzecz ochrony środowiska i klimatu rozpoczęła w krakowskiej Fundacji Carbon Footprint, gdzie zajmowała się tworzeniem treści, m. in. Karty Zielonej Transformacji i Zielonej Partytury. Jedna z autorek akcji “Idźże w retro klimat”, nagrodzonej podczas hackathonu kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat ekologii, który zorganizował Zarząd Miasta Krakowa. 

Zawodowo pisze od ponad roku. Interesuje się relacjami między literaturą a kryzysem ekologiczno-klimatycznym. Najczęściej porusza tematy związane ze skutkami globalnego ocieplenia, degradacją środowiska przyrodniczego i innowacjami ograniczającymi zmiany klimatu. 

Wolny czas spędza w teatrze lub na zajęciach jogi. 

#zmiany klimatu #antropocen #środowisko

Angelika Rozumek
specjalistka ds. social media i promocji

Absolwentka kierunków: Architektura Informacji oraz Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada wiedzę z zakresu marketingu internetowego oraz tworzenia kreacji graficznych. Z branżą OZE ściśle związana od ponad roku. 

W redakcji zajmuje się tworzeniem contentu na wszystkie kanały social media i dbaniem o komunikację z czytelnikami.

Prywatnie miłośniczka Włoch, zwłaszcza włoskiej kuchni. Zainteresowana światem kryptowalut. Wolny czas lubi spędzać na dobrym filmie i planszówkach ze znajomymi.