Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poznaj redakcję

Świat OZE to istniejący od 2015 roku portal internetowy, skupiony wokół odnawialnych źródeł energii, elektromobilności i szeroko rozumianej ekologii. Misją redakcji jest edukowanie w kwestiach związanych z OZE, elektromobilnością, ochroną środowiska, GOZ czy zero waste.

Portal Świat OZE pozwala śledzić najbardziej aktualne problemy i wyzwania świata i tworzy przestrzeń służącą do wymiany branżowych newsów.

Wywołujemy dyskusję, dementujemy bzdury, uczestniczymy w ważnych wydarzeniach, zbieramy i prezentujemy różnorodne opinie. Zacięcie dziennikarskie pozwala nam dotrzeć do osób o odmiennych poglądach i stanowiskach”.

W portalu znajdują się zarówno bieżące newsy technologiczne, jak i pogłębione analizy najważniejszych zjawisk społeczno-gospodarczych. Prześledzisz tu aktualne badania i raporty dotyczące OZE, elektromobilności i ekologii.

Członkowie redakcji angażują się w różnorodne projekty społeczne i eko-inicjatywy. Portal współpracuje także z fundacją Carbon Footprint, m.in. jako partner medialny programu Zielony ślad, który ma na celu inspirowanie przedsiębiorców do podejmowania działań proklimatycznych. Jest też partnerem medialnym projektu Karta Zielonej Transformacji – dokumentu zobowiązującego do podjęcia działań w celu ograniczania zmian klimatu z naciskiem na inwestycje w zielone technologie.

soze grafika na portal 1

Członkowie redakcji

Julita Julia Ważna – wydawca portalu

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności zarządzanie i marketing oraz zarządzanie potencjałem społecznym w firmie. Posiada 15-letnie doświadczenie w międzynarodowych, renomowanych i największych wydawnictwach w Polsce tj. Grupa Bauer, Grupa ZPR Media czy MediaPlanet Publishing House, pracując w dziedzinie marketingu i reklamy, a także w rozwijaniu tematycznych kampanii prasowo-internetowych dla sektora B2B oraz B2C. W życiu prywatnym estetka, pasjonatka podróży oraz miłośniczka dobrej muzyki. Zakochana w swoim towarzyszu, mikropsie Rafim.

Joanna Korgul – redaktorka naczelna

Absolwentka polonistyki (wiedza o kulturze) na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarstwa i content marketingu. Od ponad 10 lat związana z branżą wydawniczą. Opracowywała raporty, magazyny, gazety, newslettery od przygotowania koncepcji, makiet i harmonogramu wydania, przez tworzenie treści i koordynację składu graficznego po publikację.  W portalu skupiona na tematach związanych z odnawialnymi źródłami energii, szeroko pojętą ekologią i zrównoważonym rozwojem. Zaangażowana w tematy społeczne. Prelegentka i moderatorka branżowych spotkań. Prywatnie miłośniczka zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i poznawania świata głównie z rowerowego siodełka. W czasie wolnym czyta, słucha podcastów i spaceruje z psem Edwardem.

Maciej Bartusik – redaktor portalu

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ambitny dziennikarz z żyłką do głębokich researchy. Posiada doświadczenie radiowe, które zyskał najpierw w studenckiej rozgłośni UJOT FM, a potem jako wydawca w lokalnym oddziale dużej, ogólnopolskiej stacji. W ramach działalności portalu zainteresowany przede wszystkim ochroną zwierząt i środowiska naturalnego, a także zmianami klimatu. Prywatnie miłośnik muzyki wszelakiej, głównie rapu, elektroniki i ambitnego popu, a także fan stołowych gier RPG. Współlokator trzech wiecznie głodnych kotów.

Paulina Tyc – redaktorka portalu

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, aktualnie studentka prawa. Pasjonują ją polityka i zmiany społeczne, a cechuje otwartość na ludzi i ciekawość świata. Z doświadczeniem jako publicystka i komentatorka m.in. podczas kampanii wyborczych 2018, 2019, 2020 i 2023. Posiada doświadczenie w marketingu, social mediach i radiu. Bliskimi i jednymi z najważniejszych dla niej tematów są ochrona środowiska i polityka miejska.

Autorzy tekstów portalu Świat OZE

Gabriela Adamczyk
Katarzyna Nowak
Bartosz Oleszko-Pyka
Iga Dzieciuchowicz
Halina Jagielska
Kamil Komisarz
Kamil Babuśka
Katarzyna Mikulec
Katarzyna Mrówczyńska
Lucyna Byrdy
Łukasz Żołądź
Nikodem Czechowski
Gabriela Gruca
Ewa Buczyńska
Berenika Zemanek
Bartłomiej Górnicki
Anna Michalik
Agnieszka Wróbel
Maciej Janiszkiewicz
Magdalena Hudy
Magdalena Rozwadowska
Magdalena Łysek
Michał Mazik
Tomasz Wilczyński
Joanna Gil
Joanna Oprawa-Karwat
Jolanta Półchłopek
Julita Zapilaj
Justyna Piórko
Sylwia Wójtowicz
Sara Marciniec
Piotr Wójcik
Paweł Mirowski
Paulina Porębska
Patrycja Rapacka