Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Open Eyes Economy Summit 2023 już w listopadzie

Open Eyes Economy Summit 2023 już w listopadzie

Energia społeczna, sztuczna inteligencja, transformacja energetyczna, sytuacja samorządów, raportowanie ESG i bezpieczeństwo zdrowotne to główne tematy Open Eyes Economy Summit, który odbędzie 21 i 22 listopada 2023 roku w ICE Kraków oraz online. Portal Świat OZE objął nad wydarzeniem patronat medialny.

Reklama

Nie tylko energia społeczna

OEES – generator energii społecznej – tak brzmi hasło przewodnie ósmej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Główną publikacją omawianą podczas wydarzenia będzie obywatelski raport Generatory Energii Społecznej. Wnioski z raportu, czyli diagnozę potencjału energii społecznej w Polsce oraz praktyczne rekomendacje zaprezentują jego współautorzy: Cezary Obracht-Prondzyński, Kuba Wygnański oraz Joanna Sadzik.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana również druga edycja Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski – eksperckiego raportu na temat stanu polskiej gospodarki. W tym roku autorzy prócz Polski pod lupę wzięli także kraje grupy wyszehradzkiej. Raport pokaże więc jak wiarygodność ekonomiczna naszego kraju wypada na tle „rówieśników” – Czech, Słowacji i Węgier.

Główne zagadnienia kongresu

W programie Open Eyes Economy Summit 2023 znalazły się tematy takie jak m.in.:
– polityka gospodarcza w państwach rządzonych przez populistów,
– wojna w Ukrainie i niebezpieczny „moment Rashomona”,
– dążenia Europy do dekarbonizacji i zeroemisyjności w przemyśle,
– transformacja energetyczna w regeneracji miast,
– samorząd terytorialny jakiego potrzebujemy,
– po pierwsze ZDROWIE – warunkiem zdrowej gospodarki,
– raportowanie ESG jako wyznacznik decyzji inwestycyjnych i modelu biznesowego firm,
– sztuczna inteligencja: wyzwania i zagrożenia,
– jak kultura wyzwala energię społeczną?

Udział w Kongresie potwierdziła już ponad setka prelegentów ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury w tym: Rafał Brzoska, Misia Furtak, Beata Mońka, Jakub Mazur, Taras Vysotskyi, Tomasz Wróblewski.

Wydarzenia artystyczne

Ruch Open Eyes Economy nie zapomina o tym jak ważną rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości odgrywa sztuka, dlatego Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne z cyklu Open Eyes Art Festival, które w tym roku odbywać się będą od 7 do 23 listopada. W ramach festiwalu pojawi się przestrzeń zarówno dla wielkich, uznanych artystów, jak i dla młodych adeptów sztuki, którzy są dopiero na początku swojej drogi i mogą zaprezentować swoją twórczość. Podczas Open Eyes Economy Summit odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Ewy Ewart Do ostatniej kropli, który został wyróżniony m.in. na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo, a przestrzenie Centrum Kongresowego zostaną wypełnione sztuką performatywną Łukasza Błażejewskiego.

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, poruszających tematykę zrównoważonego rozwoju. Listopadowy szczyt ekonomii wartości jest kulminacją całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej ruchu Open Eyes Economy, któremu przyświeca założenie, że w życiu gospodarczym wartości ekonomiczne muszą być uzupełniane przez wartości niematerialne, takie jak odpowiedzialność społeczna i środowiskowa.

To wydarzenie otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, Kongres z roku na rok wzmacnia swoją pozycję ważnego wydarzenia krajowego i międzynarodowej wizytówki Krakowa. Potwierdzają to nie tylko opinie uczestników, mówców i partnerów, lecz także sukcesy w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

Aktualny PROGRAM oraz REJESTRACJA na Open Eyes Economy Summit 2023 dostępne są na stronie https://kongres.oees.pl/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.