Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

II Kongres Społeczności Energetycznych

II Kongres Społeczności Energetycznych

Już 10 czerwca rozpocznie się II Kongres Społeczności Energetycznych, który w tym roku odbywa się pod hasłem ,,Wspólna energia, wspólne korzyści”. Wydarzenie organizowane jest przez Krajową Izbę Gospodarczą Społeczności Energetycznych (KIGSE), zrzeszającą 85 Klastrów Energii i 31 Spółdzielni Energetycznych.

Reklama

Co nas czeka na Kongresie?

W ciągu dwóch dni Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w licznych panelach dyskusyjnych, prelekcjach oraz konsultacjach, które pozwolą na głębsze zrozumienie aktualnych trendów, wyzwań i możliwości związanych ze społecznościami energetycznymi. Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne aspekty tworzenia i funkcjonowania takich społeczności, innowacje technologiczne, a także możliwości finansowania budowy OZE w społecznościach energetycznych.

Jednym z kluczowych punktów programu kongresu będzie panel dyskusyjny poświęcony finansowaniu inwestycji w ramach lokalnych spółdzielni energetycznych. To doskonała okazja dla uczestników, aby zgłębić tematykę efektywnego pozyskiwania środków na rozwój lokalnych inicjatyw, które są odpowiedzią na dynamiczne zmiany w sektorze energetycznym.

Przyszłość energetyki prosumenckiej

Społeczności energetyczne są widziane jako przyszłość energetyki prosumenckiej. Kongres odpowiada na rosnące oczekiwania jednostek samorządu terytorialnego, które poszukują efektywnych rozwiązań umożliwiających ograniczenie kosztów energii elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w obliczu prognozowanego wzrostu cen energii o 30% oraz wprowadzenia taryf dynamicznych.

Okazja do dyskusji

II Kongres Społeczności Energetycznych to okazja do dyskusji na temat kierunków polityki energetycznej Polski, mając na uwadze europejskie cele klimatyczne i ekologiczne. Wydarzenie będzie stanowić forum do dialogu między przedstawicielami rządu, sektora prywatnego i społeczności lokalnych, co ma na celu wspieranie inicjatyw prowadzących do transformacji energetycznej kraju.

II edycja Kongresu Społeczności Energetycznych odbędzie się 10-11 czerwca 2024 roku w Bania Conference Center w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, prof. dr hab. inż. Jerzego Lisa, Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, a także Patronatem Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu,  Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Krajowej Rady Izb Rolniczych, oraz Patronatem Urzędu marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Serwisu Administracyjno-Samorządowego, a także Fundacji Świadomi Klimatu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale www.cire.pl, www.wysokienapiecie.pl, www.gramwzielone.pl, www.swiatoze.pl, www.magazynbiomasa.pl, www.magazynczerwonaszpilka.pl.

Więcej informacji na: https://kongresspolecznoscienergetycznych.pl

Na materiale wideo umieszczonym poniżej znajduje się zaproszenie Mieczysława Łuczaka, Prezesa Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej na II Kongres Społeczności Energetycznych.

Źródła: II Kongres Społeczności Energetycznych

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.