Codzienny raport smogowy – 31.05.

Piątek przywitał nas dobrej jakości powietrzem. Jedynie w Krakowie nieznacznie podwyższone stężenia pyłów PM10 i PM2.5. Na pewno słyszeliście o tym, że ostatnio przyszły na świat pierwsze w Polsce sześcioraczki i to właśnie w Krakowie.

Codzienny raport smogowy -14.04.

Na południu jakość powietrza się pogorszyła, w pasie od Śląska do Małopolski widać czerwone punkty, które świadczą o zanieczyszczeniu. Pogoda nadal nie rozpieszcza. Czy wiecie, że czworonogi podobnie jak ludzie odczuwają skutki smogu?

Codzienny raport smogowy – 09.03.

To już kolejny dzień z dobrym powietrzem, oby taki stan utrzymał się jak najdłużej, a nie tylko do momentu aż przestanie wiać. Znacie Smogathon? Jest to to międzynarodowa inicjatywa, powstała w Krakowie, wspierająca walkę ze smogiem. W ramach Smogathonu organizowany jest konkurs na technologie zwalczające zanieczyszczenia w powietrzu. W 2017 roku finalistą została brytyjska firma Radic8 i jej oczyszczacze.

Codzienny raport smogowy – 04.02.

Nie ma smogu (poza drobnymi wyjątkami) – to świetny początek tygodnia! Synoptycy przewidują, że w ciągu dnia mogą pojawić się opady śniegu, więc na drogach będzie ślisko. Tymczasem Koalicja Dość Trucia przeprowadziła krótką rozmowę z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, który zauważył, że: “Być może trzeba zacząć myśleć nad wzmocnieniem roli policji w zakresie walki o czyste środowisko. Można – na wzór walki z zorganizowaną przestępczością – pomyśleć nad stworzeniem specjalnych grup w ramach policji, która mogłaby pełnić rolę policji środowiskowej”.

Codzienny raport smogowy – 21.11.

Wczorajszy mecz Polska – Portugalia zremisowaliśmy. Można powiedzieć, że smogowa mapa naszego kraju również na remisie. Dzisiaj w wielu miejscach poziom zanieczyszczenia nie przekroczył norm, ale w ciągu dnia warto monitorować jego stan. Oczywiście, źle się oddycha w województwie małopolskim. Poza tym pojawił się grad i śnieg – drogi momentalnie stały się mokre i śliskie, więc uważajcie w drodze do pracy. Czy w Waszej okolicy początki zimy zaskoczyły drogowców?

Codzienny raport smogowy – 20.11.

Dzisiaj mecz piłki nożnej Polska – Portugalia. Jaki wynik obstawiacie? Podejrzewamy, że zdania są podzielone. Tak jak smogowa mapa naszego kraju. Na północy, jak wczoraj, powietrze czyste, co powinno Was zachęcić do spacerów. Na południu niestety już nie jest tak dobrze. Przydałoby się wywietrzenie Małopolski.