Codzienny raport smogowy – 9.10.

Znacząca poprawa, dziś prawie w całej Polsce dobre powietrze. Wyjątkiem są niewielkie miejscowości jak Granowo, Bolechowice czy Wodzisław Śląski – tu podwyższone stężenie pyłów zawieszonych. Dziś kolejna akcja “SMOG”, weźmie w niej udział 5 tys. policjantów, którzy sprawdzą stopień emisji spalin i zbadają stan techniczny pojazdów. Od początku roku mundurowi w ramach troski o środowisko zatrzymali prawie 7,8 tys. dowodów rejestracyjnych.

Codzienny raport smogowy – 30.09.

To kolejny dzień, kiedy mapa świeci na zielono, oby tak dalej! Dziś ogólnopolska akcja “SMOG”. Funkcjonariusze wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin sprawdzą, które pojazdy nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm czystości spalin. Czy Wasze pojazdy przeszły już taką kontrolę?

Codzienny raport smogowy – 17.07

Powietrze dobrej jakości, mimo to kolejny raz startuje policyjna akcja SMOG. Na dziś zapowiedziano kontrole w całej Polsce. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów, a w szczególności czy samochód nie narusza wymagań ochrony środowiska i nie emituje nadmiernej ilości spalin. Mieliście już taką kontrolę? Dajcie znać, czy u Was również ruszyła dziś akcja.

Codzienny raport smogowy – 6.03.

Wczoraj powiało i mamy kolejny dzień z dobrej jakości powietrzem. Nieco pyłów utrzymuje się jednak w okolicach Krakowa i Śląska, uważajcie i monitorujcie sytuację w ciągu dnia. We wtorek w ramach akcji “Smog” 5 tys. policjantów kontrolowało jakość spalin i stan techniczny samochodów. Niebawem dowiemy się o wynikach ich działań. Jak myślicie, ile dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych? A może Wy przeszliście taką kontrolę? Opiszcie swoje doświadczenia.