Codzienny raport smogowy – 14.08.

Powietrze dobrej jakości, spacer lub przejażdżka rowerem wskazane. Niestety nie każdy będzie mieć możliwość skorzystania z czystego powietrza, dziś w wielu rejonach intensywne opady deszczu i ochłodzenie. A jak zapowiada się długi weekend? Nie ma co liczyć na upały, ale ma być pogodnie z przelotnymi opadami. Oprócz kąpielówek nie zapomnijmy też o kurtkach przeciwdeszczowych.

Codzienny raport smogowy – 25.07.

Czwartek z dobrej jakości powietrzem. Dziś mieszkańcy zachodnich województw powinni przygotować się na upały, temperatura przekroczy 30 stopni C. Czy niszczenie środowiska naturalnego może być traktowane za rodzaj zbrodni wojennej? W liście opublikowanym w magazynie “Nature”, czytamy, m.in., że powinny istnieć instrumentu prawne, które wymuszałyby dbanie o środowisko w rejonach dotkniętych konfliktami, oraz środki do pociągnięcia do odpowiedzialności sił zbrojnych za szkody wyrządzone środowisku. 24 naukowców podpisało się się pod listem otwartym, w którym wzywają do przyjęcia V konwencji genewskiej.

Codzienny raport smogowy – 20.06.

Długi weekend wita nas dobrej jakości powietrzem. Dziś kolejny upalny dzień do tego w całym kraju spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i porywisty wiatr. Uważajcie!  Niestety to nie koniec upalnej pogody, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych już zapowiedziało nową falę gorąca.

Codzienny raport smogowy – 10.06.

Poniedziałek wita czystym powietrzem. Czekają nas kolejne upalne dni. W tym tygodniu temperatury mogą wynieść nawet powyżej 33 stopni Celsjusza! IMGW wydało już ostrzeżenia. Ponadto w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim mogą wystąpić burze z gradem.