Codzienny raport smogowy – 18.07.

Kolejny dzień z czystym powietrzem, w całym kraju stężenia pyłów zawieszonych na dopuszczalnych poziomach. Czy wiecie, że gęsty smog, który występuje w Chinach może zmniejszać wydajność fotowoltaiki? W Nature Energy opublikowano informację, że jeśli lider elektrowni słonecznych zmniejszyłby zanieczyszczenie do poziomy z lat 60-tych XX wieku, kraj mógłby produkować dodatkowe 14 TWh godzin rocznie z instalacji działających w 2016 roku. Jeśli wziąć pod uwagę planowany rozwój PV, w 2030 roku byłoby to od 51-74 TWh więcej. I jak tu walczyć OZE z węglem, kiedy pyły zasłaniają słońce?

Codzienny raport smogowy – 1.07.

Poniedziałek wita dobrym powietrzem i kolejnym upalnym dniem. Na południu kraju mogą wystąpić gwałtowne burze, oby nie z gradem. Prezydent podpisał ustawę ws. zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Obywatele szybciej dowiedzą się o przekroczonych poziomach zanieczyszczeń, a lokalne władze będą musiały skuteczniej monitorować stan powietrza i realizację działań naprawczych.

Codzienny raport smogowy – 25.06.

Wtorek wita dobrej jakości powietrzem. Dziś ciepło i słonecznie, nad większością kraju bezchmurne niebo. Słyszeliście już o polskiej Grecie Thunberg? 13-letnia Inga Zasowska w piątek rozpoczęła protest przed Sejmem w obronie klimatu. Wakacyjny strajk to między innymi odpowiedź na zablokowanie przez Polskę unijnych negocjacji redukcji emisji CO2 do 2050 roku.