Codzienny raport smogowy – 13.07.

Sobota zaczyna się z dobrej jakości powietrzem w całym kraju (oprócz miejscowości Jedlicze, koło Krosna, tam normy bardzo przekroczone) oraz z lekkim deszczem, przynajmniej w Krakowie. Synoptycy przewidują, że weekend zapowiada się ciepły, ale dość pochmurny. Tymczasem naukowcy z brytyjsko-amerykańskiego zespołu w sercach młodych ludzi mieszkających w Mexico City znaleźli miliardy metalicznych cząstek. Skąd się tam wzięły? Ze spalin.

Codzienny raport smogowy – 12.07.

Piątek z czystym powietrzem i anomaliami pogodowymi… Synoptycy ostrzegają dziś przed trąbami powietrznymi i bardzo silnym, porywistym wiatrem. Szczególnie narażone regiony to Małopolska i Lubelszczyzna. Oby do tego nie doszedł grad, jak we Włoszech czy Grecji. Krótkie, ale intensywne gradobicia na południu Europy spowodowały poważne zniszczenia, niestety nie obeszło się bez rannych i ofiar. Nie wiadomo jeszcze, jaki jest ostateczny bilans gwałtownego załamania pogody.

Codzienny raport smogowy – 5.06.

Czyste powietrze i błękitne niebo – tak zapowiada się dzisiejszy dzień. Wyż Queen znad Rosji przesuwa nad Polskę gorące masy powietrza znad Turcji, Morza Czarnego i Bałkanów, uważajcie, może być upalnie. A skoro mowa o Bałkanach, w poniedziałek ONZ opublikował raport, z którego wynika, że zanieczyszczone powietrze skraca długość życia mieszkańca większych miast na Bałkanach o ponad rok. W regionie tym działa aż 15 elektrowni węglowych. Przypadek?