Codzienny raport smogowy – 09.03.

To już kolejny dzień z dobrym powietrzem, oby taki stan utrzymał się jak najdłużej, a nie tylko do momentu aż przestanie wiać. Znacie Smogathon? Jest to to międzynarodowa inicjatywa, powstała w Krakowie, wspierająca walkę ze smogiem. W ramach Smogathonu organizowany jest konkurs na technologie zwalczające zanieczyszczenia w powietrzu. W 2017 roku finalistą została brytyjska firma Radic8 i jej oczyszczacze.

Codzienny raport smogowy – 11.02.

Południowa i zachodnia  część Polski zdecydowanie przewietrzona. Czysto jest w pasie od Krakowa, przez Wrocław i Poznań, po miejscowości nadmorskie. Natomiast średnio przedstawia się jakość powietrza w okolicach Kielc, Radomia, Warszawy i Olsztyna. Tam warto na bieżąco monitorować ilość pyłów.

Codzienny raport smogowy – 10.01.

Niestety dziś praktycznie w całej Polsce straszy SMOG. Najgorzej jak zwykle na południu kraju gdzie jakość powietrza jest bardzo zła, a czujniki wskazują znaczne przekroczenia norm – nawet o kilkaset procent. Piotr Woźny, wiceprezes NFOŚiGW i pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze” na antenie RMF FM pochwalił Kraków, że miasto jest liderem walki ze smogiem w Polsce. Z tego co widzimy, nie przekłada się to na jakość powietrza w mieście, dziś jest tragicznie źle.