Codzienny raport smogowy – 26.10.

Dzień dobry! Powietrze wciąż nie zachwyca – źle się m.in. oddycha na Śląsku, w Krakowie i Warszawie. Mamy jednak wrażenie, że jest ciut lepiej niż przez ostatnie dwa, trzy dni. Może to tylko pobożne życzenie? Korzystajcie z weekendu, bo synoptycy przewidują, że to ostatni z ciepłem i sporą ilością słońca. Potem czeka nas silne uderzenie zimna. Obchodzicie Halloween? Niestety zwyczaj ten wytwarza ogromne ilości odpadów z tworzysz sztucznych – szacuje się, że tylko Wielkiej Brytanii popularne jednorazowe stroje z hipermarketów wygenerują ok. 2000 ton plastikowych odpadów. Macie swoje sposoby na ekoHalloween?

Codzienny raport smogowy – 13.07.

Sobota zaczyna się z dobrej jakości powietrzem w całym kraju (oprócz miejscowości Jedlicze, koło Krosna, tam normy bardzo przekroczone) oraz z lekkim deszczem, przynajmniej w Krakowie. Synoptycy przewidują, że weekend zapowiada się ciepły, ale dość pochmurny. Tymczasem naukowcy z brytyjsko-amerykańskiego zespołu w sercach młodych ludzi mieszkających w Mexico City znaleźli miliardy metalicznych cząstek. Skąd się tam wzięły? Ze spalin.

Codzienny raport smogowy – 28.12.

Jakość powietrza na południu Polski niestety coraz bardziej się pogarsza. Mieszkańcy Małopolski oraz Śląskiego powinni monitorować jego stan i odgrzebać po Świętach maseczki antysmogowe. Na całe szczęście może dzisiaj mocniej powiać, więc jest mała szansa na przewietrzenie. Poza tym będzie nam towarzyszyć pochmurna i deszczowa aura oraz niekorzystne warunki biometeorologiczne. Do końca roku pozostało tylko 3 dni. Macie już weekendowo-sylwestrowe plany?