Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

„Recycling na miarę”. Trzecia edycja konkursu rozstrzygnięta

„Recycling na miarę”. Trzecia edycja konkursu rozstrzygnięta

12 prac, spośród zgłoszeń od 130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych, zostało wyróżnionych w konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Tematem przewodnim była twórczość Stanisława Moniuszki.

Reklama

Zadaniem uczniów było przygotowanie prac artystycznych z wykorzystaniem odpadów tekstylnych od VIVE Textile Recycling. Wszystkie prace miały być związane z twórczością Stanisława Moniuszki. Uczniowie najchętniej na warsztat brali operę „Halka”. Inne popularne wśród startujących dzieła Moniuszki to: „Straszny dwór”, „Dziad i baba”, „Hrabina” czy „Prząśniczki”.

– Do wszystkich prac wykorzystane zostały na pozór niepotrzebne już nikomu tekstylia. Wy nadaliście im drugie życie i każdy z was jest dzisiaj zwycięzcą. Jestem wdzięczna za waszą pasję, talent, kreatywność twórczość i serce, które włożyliście w każdą pracę – powiedziała Agnieszka Servaas, Prezes Zarządu VIVE Management, otwierając Galę Finałową Konkursu w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Kapituła konkursu, której przewodniczył dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Jacek Rogala wybrała 12 laureatów. Dodatkowo jedna praca została wyróżniona. Organizator ufundował nagrody w wysokości 150 zł dla ucznia i 300 zł dla szkoły do wykorzystania przez pracownie plastyczne.

Konkurs “Recykling na miarę” wpisuje się w nurt Textile Upcycling. To forma przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Liderem tego trendu w Polsce jest VIVE Group. Grupa Vive prowadzi w Kielcach sortownię odzieży używanej. W całej Polsce działają sklepy typu second hand pod szyldem Vive.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.