Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Innowacyjna turbina wiatrowa

Innowacyjna turbina wiatrowa

Firma Halcium pracuje nad nowym innowacyjnym projektem. Postanowiła stworzyć najbezpieczniejszą i zarazem najpotężniejszą turbinę wiatrową na świecie!

Reklama

Ambitny projekt

Firma Halcium ma swoją siedzibę w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Jej założyciel, Nick Hodges, obrał sobie za cel, by stworzona przez firmę turbina była kolejną wielką innowacją w dziedzinie zielonej energii.

Hodges twierdzi, że rozwiązania z zakresu energetyki wiatrowej są zarówno tańsze niż panele słoneczne, jak i bardziej wydajne w miejscach, w których słońce świeci mniej niż 300 dni w roku.

Projekt Powerpod

Nietypowa turbina tworzona przez zespół nosi nazwę Powerpod. Została zaprojektowana specjalnie dla środowisk miejskich i mieszkalnych.

Zazwyczaj turbiny wiatrowe są montowane na słupach lub budynkach. Niestety, pomimo że generują zieloną energię, bywa, że są krytykowane przez opinię publiczną ze względu na nieestetyczny wygląd.

Powerpod o wielkości dużej beczki po piwie może zostać zamontowany na dachu, ogrodzeniu lub na szczycie budynku użyteczności publicznej, kampera, żaglówki lub innej bezpiecznej powierzchni.

XYF RxSsWknCgIF6iQX H0X17SOKcINL0

Fot: Powerpod/ źródło:.halcium.com

Specyfikacja turbin

Powerpod odznacza się mocą 1 kW, wytwarza do trzech razy więcej mocy niż zwykła, zamontowana turbina. Dodatkowa moc pochodzi z zaawansowanego systemu ostrzy w kapsule, który zwiększa prędkość wiatru aż o 40 %!

Kapsuła pobiera powietrze i kieruje je do mniejszego wylotu niż w konwencjonalnej turbinie, co przyspiesza je, zanim uderzy w wewnętrzną łopatę. Wiatr może również wpadać z wielu kierunków jednocześnie, co często może powodować pękanie zwykłych turbin.

Więcej można dowiedzieć się z video producenta:

https://www.euronews.com/green/2021/04/06/could-this-be-the-safest-most-powerful-wind-turbine-in-the-world?jwsource=cl

źródło: halcium.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.