Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Innowacyjna turbina wiatrowa

Innowacyjna turbina wiatrowa

Firma Halcium pracuje nad nowym innowacyjnym projektem. Postanowiła stworzyć najbezpieczniejszą i zarazem najpotężniejszą turbinę wiatrową na świecie!

BANER MOBILEB1
Reklama

Ambitny projekt

Firma Halcium ma swoją siedzibę w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Jej założyciel, Nick Hodges, obrał sobie za cel, by stworzona przez firmę turbina była kolejną wielką innowacją w dziedzinie zielonej energii.

Hodges twierdzi, że rozwiązania z zakresu energetyki wiatrowej są zarówno tańsze niż panele słoneczne, jak i bardziej wydajne w miejscach, w których słońce świeci mniej niż 300 dni w roku.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Projekt Powerpod

Nietypowa turbina tworzona przez zespół nosi nazwę Powerpod. Została zaprojektowana specjalnie dla środowisk miejskich i mieszkalnych.

Zazwyczaj turbiny wiatrowe są montowane na słupach lub budynkach. Niestety, pomimo że generują zieloną energię, bywa, że są krytykowane przez opinię publiczną ze względu na nieestetyczny wygląd.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Powerpod o wielkości dużej beczki po piwie może zostać zamontowany na dachu, ogrodzeniu lub na szczycie budynku użyteczności publicznej, kampera, żaglówki lub innej bezpiecznej powierzchni.

XYF RxSsWknCgIF6iQX H0X17SOKcINL0

Fot: Powerpod/ źródło:.halcium.com

Specyfikacja turbin

Powerpod odznacza się mocą 1 kW, wytwarza do trzech razy więcej mocy niż zwykła, zamontowana turbina. Dodatkowa moc pochodzi z zaawansowanego systemu ostrzy w kapsule, który zwiększa prędkość wiatru aż o 40 %!

Kapsuła pobiera powietrze i kieruje je do mniejszego wylotu niż w konwencjonalnej turbinie, co przyspiesza je, zanim uderzy w wewnętrzną łopatę. Wiatr może również wpadać z wielu kierunków jednocześnie, co często może powodować pękanie zwykłych turbin.

Więcej można dowiedzieć się z video producenta:

https://www.euronews.com/green/2021/04/06/could-this-be-the-safest-most-powerful-wind-turbine-in-the-world?jwsource=cl

źródło: halcium.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.