Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczny rower – pomocny podczas długich i krótkich dystansów

Elektryczny rower

Elektryczny rower – pomocny podczas długich i krótkich dystansów

Parę ostatnich lat jak i czas  teraźniejszy to czas, w którym modny stał się zdrowy tryb życia, korzystanie jak najwięcej z aktywności fizycznej, oraz bycie „eko”. Jedną z najcenniejszych rzeczy jaką chcemy posiadać w dużej ilości jest czas. W dobie XXI wieku każdy się  gdzieś spieszy i jak potocznie mówi „nie ma  czasu”. Jak więc połączyć chęć uprawnia sportu oraz uzyskanie dodatkowego czasu, który traci się na przykład czekając w korkach w drodze do pracy? Fajnym rozwiązaniem jest elektryczny rower. Coraz częściej sięgamy po tego typu opcję. Dzięki elektrycznemu rowerowi można aktywnie dotrzeć do pracy, nie męcząc się przy tym, ponieważ przy wzniesieniach bądź gdy po prostu nie mamy już siły „pedałuje” za nas silnik elektryczny.

Reklama

Elektryczny rower nie różni się  zbytnio od normalnego roweru, napędzanego przez nogi rowerzysty. Wyróżnia go tylko to, że posiada dodatkowo silnik elektryczny, baterię i komputer z wyświetlaczem. Co za tym idzie  jest  stosunkowo cięższy od  typowego roweru.

Jak działa  taki rower? Warto wspomnieć, że  silnik elektryczny w takim rowerze pełni rolę wspomagacza. Posiada dwa rodzaje zasilania, za pośrednictwem pedałowania oraz dzięki silnikowi elektrycznemu. Rower jest w stanie osiągnąć 250W, ponieważ gdy osiągnie więcej zalicza się do motocykli czy skuterów, a one z kolei wymagają rejestracji. Akumulator towarzyszący elektrycznemu rowerowi można ściągnąć i ładować w domu. Czas  takiego ładowania to przedział od 2 do 10 godzin. Dzięki całkowicie naładowanemu akumulatorowi, rowerzysta jest w stanie przejechać od 30 do 100 kilometrów w zależności od tego jak będzie pedałował i jak trudną trasę pokonywał.

W dalszym ciągu nieustającą wadą elektrycznego roweru jest jego waga. Zazwyczaj waży on około 6 kg więcej niż tradycyjny rower. Firmy dokładają wszelakich starań by zniwelować  ten problem i o to na rynku pojawił się AIR33. Rower firmy Electrobike, który jest malutki, lekki oraz co ciekawe składany. Jego bateria wystarcza na przejechanie około 56 km a jego wymiary po złożeniu to 82,5×54,6×40,6 cm.

Jak widać firmy rowerowe starają się wpuścić na rynek jak najciekawsze i najbardziej odpowiednie dla ludzi  wersje roweru elektrycznego.  Dla ludzi, którzy lubią bardzo długie wycieczki rowerowe, lubią korzystać z aktywności fizycznej mimo,  że  zdrowie nie zawsze na  to pozwala oraz  dla ludzi  w ciągłym ruchu, którzy nienawidzą czekać w korkach w drodze do pracy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.