Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak będzie wyglądać dom przyszłości?

Jak będzie wyglądać dom przyszłości?

Podczas tegorocznych targów Greenpower pod koniec maja, Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny zaprezentowało wystawę i warsztaty pod wspólnym tytułem „Budynek przyszłości”. Wydarzenie miało miejsce podczas Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER odbywających się w ramach cyklu Energy Future Week.

Reklama

Na wystawie zaprezentowano dwa nowoczesne budynki: indywidualny dom mieszkalny oraz przedszkole, które jako jedne z pierwszych w Polsce zostały zaprojektowane i realizowane w standardzie Passive House Plus. Uczestnicy wystawy mogli poznać projekt, oraz technologie i komponenty użyte w tych obiektach. Równolegle do wystawy przeprowadzono również warsztaty, na których eksperci-praktycy tłumaczyli zasady działania, korzyści oraz proces doboru technologii używanych w budynkach przyszłości.

Byliśmy z kamerą na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GreenPower w Poznaniu, podczas których specjalnie dla portalu Świat OZE, o budownictwie pasywnym i o tym jak będzie wyglądał dom przyszłości opowiedział Bartosz Królczyk, Prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny.

Rozwój nowoczesnego budownictwa łączącego w sobie oszczędność energii, komfort, ekonomię budowy i dbałość o środowisko naturalne to szansa dla nas wszystkich. Dla osób indywidualnych, to spełnienie marzeń o mieszkaniu w nowoczesnym, wygodnym, zdrowym i oszczędnym domu. Dla samorządów i firm to możliwość budowy oraz kompleksowej termomodernizacji obiektów, które ograniczają koszty energii, a dzięki podwyższonym komfortowym warunkom pracy poprawiają wydajność pracowników. Dla firm budowlanych to rynkowa szansa do poszerzenia oferty o innowacyjne rozwiązania gwarantujące klientom niespotykany komfort i jakość życia. Dla regionu, to szansa na rozwój gospodarczy zapewniający lokalne miejsca pracy. Dla całego kraju, to możliwość redukcji emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza, oraz zapewnienia większego bezpieczeństwa energetycznego.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.