Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu

Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu

1 grudnia 2023 roku w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, skupiając się na szeregu kluczowych zagadnieniach, które kształtują przyszłość biogazu i biometanu w Polsce i Europie.

Reklama

Biogaz i biometan w Polsce

Green Gas Poland 2023/V Forum Biogazu i Biometanu będzie ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych przyszłością biogazu i biometanu w Polsce. Forum stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i budowania relacji w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2023 roku w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA – RESTAURACJA FIRST FLOOR  przy ul. Kasprzaka 31 w Warszawie.

Co w programie?

Aktualne zmiany w ustawodawstwie dotyczącym Odnawialnych Źródeł Energii (OZE): Jednym z głównych tematów forum będzie omówienie ostatnich zmian w ustawie o OZE i Prawie energetycznym oraz specustawa dotycząca niektórych biogazowni rolniczych. Eksperci przyjrzą się szansom, wyzwaniom i potencjalnym ryzykom związanym z tymi przepisami.

Branżowe Centrum Umiejętności: Rozwój biogazowni i biometanowni zwiększa zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów. Green Gas Poland 2023 poświęci uwagę potrzebie rozwojowi kształcenia zawodowego na przykładzie Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w dziedzinie bioenergetyka przy Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu na Lubelszczyźnie powstającego z inspiracji i przy współpracy z UPEBBI.

Projekt „Kształcenie kadr dla europejskiego sektora biogazu”: Inicjatywa ta, realizowana przez UPEBBI, Česká bioplynová asociace i Latvijas Biogāzes asociācija. Będziemy analizować korzyści z międzynarodowej współpracy w rozwój edukacji w sektorze biogazu.

Rada Konsultacyjna UPEBBI: Forum będzie doskonałą okazją do spotkania z wybitnymi specjalistami, profesorami i doktorami z różnych ośrodków naukowych takich, jak Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Akademia Górniczo-Hutnicza, którzy są członkami Rady Konsultacyjnej UPEBBI.

Finansowanie projektów biogazowych: Omówimy kwestie finansowania projektów biogazowych zarówno z funduszy publicznych, w tym dotacji unijnych, jak i z sektora prywatnego, takie jak kredyty, leasing czy private equity. Przyjrzymy się, jak te źródła finansowania kształtują przyszłość inwestycji w biogaz i biometan.

Aspekt ekoterroryzmu w inwestycjach biogazowych: Analiza tego zagadnienia, oparta na studiach przypadków i profesjonalnych propozycjach, pozwoli zrozumieć, jak chronić sektor biogazu i biometanu przed potencjalnymi zagrożeniami.

Program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”: Przedstawimy najnowsze informacje na temat tego programu, który ma na celu rozwijanie lokalnych systemów energetycznych opartych na elektrociepłowniach.

Inwestycje biogazowe a rolnictwo wielkoobszarowe: Zastanowimy się nad szansami i wyzwaniami, jakie niosą inwestycje biogazowe dla rolnictwa na dużą skalę.

Rola Grupy Orlen i plany inwestycyjne PGNiG BioEvolution: Dowiemy się więcej o planach Grupy Orlen, która aspiruje do bycia liderem na rynku biometanu, oraz planach inwestycyjnych PGNiG BioEvolution sp. z o.o.

Doroczne nagrody: Na zakończenie forum zostaną wręczone prestiżowe nagrody, takie jak Ambasador Biogazu 2023, Biogazownia Roku i Dostawca Roku, które wyróżniają osiągnięcia i zaangażowanie w sektorze biogazu i biometanu w 2023 roku.

 Więcej szczegółów na http://greengaspoland.pl/.

Portal świat OZE objął wydarzenie patronatem medialnym.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.