Coca-Cola inwestuje w auta elektryczne

Norweska Coca-Cola kupiła flotę 100 samochodów Chevy Bolt EV, dostępnych w Europie pod nazwą Opel Ampera E. Ze względu na popularność aut elektrycznych pracowników siedziby w Norwegii firma w planach ma również inwestycję w 176 stacji ładowania.

Coca-Cola Norway zakupiła 100 samochodów elektrycznych Opel Ampera E i w planach ma instalację 176 stacji ładowania w swojej skandynawskiej siedzibie. Jak informują przedstawiciele firmy: „Norweska polityka dotycząca samochodów elektrycznych została doceniona na arenie międzynarodowej. Coca-Cola European Partners kontynuuje duże przedsięwzięcie w zakresie elektrycznego samochodu w Norwegii, inwestując w 100 samochodów elektrycznych Opel Ampera E. Dzięki temu firma staje się jedną z pierwszych, która zastąpi duże części floty samochodowej o napędzie spalinowym samochodami elektrycznymi. Ponadto wzrost wykorzystania samochodów elektrycznych wśród pracowników oznacza, że firma inwestuje także w 176 stacji ładowania w centrali w Lørenskog”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Opel boryka się z problemami z dostawami od General Motors Company, które ograniczyło nakłady na rynek europejski. Dlatego Opel musiał zmniejszyć liczbę zamówień u swoich dealerów i podnieść cenę Ampery E o 5 500 dolarów.

Chevy Bolt EV jest dobrze wyposażony – ma wbudowany 10,2-calowy ekran dotykowy, system multimedialny, kamerę cofania, wielofunkcyjną kierownicę, system bezpieczeństwa i asystenta kierowcy. General Motors podkreśla, że auto jest w stanie na jednym ładowaniu pokonać nawet 383 kilometry.

Źródło: Coca-Cola, Electrek.co