Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekologiczne spalanie odpadów według Lockheed Martin

Ekologiczne spalanie odpadów

Ekologiczne spalanie odpadów według Lockheed Martin

Lockheed Martin to amerykański koncern zbrojeniowy. Jeden z większych koncernów przemysłu obronnego Ameryki. Produkuje głównie samoloty myśliwskie, transportowe oraz satelity, pociski rakietowe, amunicje i inne produkty z branży lotniczej i obronnej. Lockheed Martin zajął się również projektem, który w ogóle nie jest związany z profilem firmy.

Reklama

Razem z niemiecką firmą Concord Blue zbudował nowoczesną elektrownię o mocy 250kW, która wyróżnia się tym, że produkuje energię z odpadów. Elektrownia powstała w Owego w stanie Nowy York. Elektrownia w ciągu roku będzie przetwarzać około 3650 ton odpadów biologicznych, produkowanych przez mieszkańców miasta. Otwarcie nowego zakładu bioenergii miało miejsce 20 września 2016. Naukowcy z Lockheed Martin opracowali swoją metodę wykorzystania odpadów do produkcji energii. Nie stosują oni ani bezpośredniego spalania ani podgrzewania stałych odpadów, w celu odzyskania gazu i przetworzenia go na paliwo. Stosują oni metodę, która pozwoli przekształcić biomasę w paliwo, po wcześniejszym usunięciu odpadów nadających się na recykling. Proces podgrzewania będzie przeprowadzony w warunkach beztlenowych, więc nie będzie on generował skutków ubocznych dla środowiska naturalnego.

Na daną chwilę elektrownia ta ma na celu zaopatrywanie w ciepło i energię kompleks fabryczny amerykańskiego koncernu.  Spowoduje to ogromne korzyści i oszczędności dla firmy, uzyskane dzięki zmniejszeniu kosztów na ogrzewanie i chłodzenie, które są wysokie w tak dużych fabrykach. Co więcej pozwoli to na obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Lockheed Martin zamierza również pomóc jednemu z nowojorskich szpitali zajmujących się leczeniem weteranów wojennych. Myśli nad mniejsza wersją elektrowni, która mogłaby spowodować, że szpital stanie się samowystarczalny pod względem ogrzewania i poboru energii elektrycznej. Niebawem jednak to w niemieckim Herten ma powstać tego typu elektrownia, tylko w większej wersji o mocy aż 5 MW, która planowo ma przetwarzać około 50 tysięcy ton odpadów, co pozwoliłby dostarczyć energię elektryczną dla około 5000 domów.


 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.