Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia tygodnia #10

Ekowydarzenia tygodnia #10

W tym tygodniu polecamy kilka wydarzeń od tych dotyczących ochrony klimatu, związków ekologii z biznesem przez chemię po dotacje do OZE. Jest w czym wybierać.

Reklama

1 lutego, 10:00-11:30

Mokradła i woda. Światowy Dzień Mokradeł 2021: Obszar Ramsar Poleski Park Narodowy a plany budowy kopalni węgla kamiennego

Prezentacja wyników Raportu pt. “Ocena potencjalnych skutków przyrodniczych planowanej eksploatacji węgla kamiennego ze złoża Sawin w rejonie Poleskiego Parku Narodowego” przygotowanego przez stowarzyszenie Centrum Ochrony Mokradeł na zamówienie Wetlands International-European Association zrzeszającego 10 organizacji pozarządowych z sześciu krajów Europy, realizowane we współpracy z niemiecką fundacją Euronatur. 

Organizator: bagna.pl

Link do wydarzenia: klik

Transmisja: klik

2 lutego, godz. 13:00-15:00

Debata „Chrońmy wodę chroniąc mokradła: jak to zrobić w Polsce?”

W rocznicę Konwencji Ramsarskiej, obchodzonej pod hasłem „Mokradła i woda”, o perspektywy poprawy retencji wody na polskich mokradłach pytamy zaproszonych gości reprezentujących środowiska naukowe, organizacje przyrodnicze oraz administrację państwową ds. wód, ochrony przyrody i rolnictwa.

Organizator: bagna.pl

Link do wydarzenia: klik

Transmisja: klik

2 lutego, godz. 16:00

LIVE o zasobach ropy w Amazonii z reporterką Ewą Ewart

Seans filmowy z Ewą Ewart, dziennikarką i reporterką, wielokrotną zdobywczynią nagród: Grand Press Awards, Złotych Globów, nagrody MediaTory. Dyskusja nad jej filmem „Klątwa obfitości” będzie prowadzona live z uczniami projektu Code For Green i komentującymi to wydarzenie na Facebooku. Ów film to genialna opowieść o wydobyciu ropy naftowej w Ekwadorze, w sercu Puszczy Amazońskiej. Pełna empatii, świadomości, ale też kontrastów w ludzkim podejściu do natury.

Organizator: Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych

Link do wydarzenia: klik

2 lutego, godz. 18:00

Webinar – Fotowoltaika 2021 – jak dziś otrzymać 5000 zł

Czy istnieje alternatywa dla programu dotacji „Mój Prąd”? Jak dziś otrzymać 5000 zł na fotowoltaikę i inne, nowoczesne rozwiązania dla domu przyszłości? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi, dołącz do naszego webinaru w formule Q&A, podczas którego dowiesz się na jakie ulgi i dotacje na fotowoltaikę możesz liczyć w 2021 roku. Specjalistki z Columbus na żywo odpowiedzą na pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej i dofinansowań.

Organizator: Columbus

Link do wydarzenia: klik

 Link do zapisów: klik

2 lutego, godz. 11:00

#EKOlogicznie z PŁ – związki chemii z ekologią

Czy chemia może być przyjazna środowisku? Co ma wspólnego PŁ z amerykańskimi marines? Na te i inne pytania zadane przez dr. Marka Małolepszego, prof. PŁ odpowie prof. Piotr Ulański z Wydziału Chemicznego.

Organizator: Politechnika Łódzka

Link do wydarzenia: klik

4 lutego, godz. 10:00

„Ekologia w biznesie – moda, czy konieczność?” – spotkanie z ekspertką

Unia Europejska określiła, że najpóźniej do 2050 roku wszystkie kraje wspólnoty muszą wprowadzić konkretne zmiany ograniczające emisje spalin i CO2. Warto już teraz, nie czekając do ostatniej chwili, wdrożyć działania w swojej firmie dotyczące działań proekologicznych i chwalić się tym publicznie, podnosząc wartość swojej marki.

Organizator: Forum Przedsiębiorców na Targówku

Link do wydarzenia: klik

 Link do zgłoszeń: klik

4 lutego, godz. 19:00

Spotkanie dyskusyjne: Sztuka tworzenia miasta

Jak projektować miasto tak, aby dobrze się w nim żyło? O największych problemach miast, o próbie zmian na lepsze i o tym, jak mieszkańcy mogą na to wpłynąć, porozmawiają uczestnicy spotkania, którego gościem będzie Magdalena Milert – architekt.

Organizator: Klub Jagielloński – Katowice 

Link do wydarzenia: klik

Link do zapisów: klik

4 lutego, godz. 14:00

Klimat i relacje w szkole

Edukacja dostępna dla wszystkich i włączająca ludzi w różnym wieku jest podstawą rozwoju społecznego i gospodarczego oraz funkcjonowania demokratycznego społeczeństwa. I ta myśl przyświeca organizatorom spotkania. Punktem wyjścia w dyskusji będą wyniki badań międzynarodowych TIMSS i PISA.

Organizator:  Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk

Link do wydarzenia: klik

Zapisy: [email protected]

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.