Sosnowiec stawia na butelkomaty oraz wycofuje się z plastiku

Sosnowiec zainwestował w pięć automatów do recyklingu butelek PET oraz puszek aluminiowych. Stanęły one w różnych częściach miasta. Mieszkańcy wrzucając do nich butelki i puszki, współfinansują sosnowiecki sport – koszykówkę, hokej czy piłkę nożną. Każda oddana butelka to 10 groszy na ten cel. Jak się okazuje, do butelkomatów trafiło już około 50 tys. opakowań. Uzbierało się więc już około 5 tys. złotych.

Codzienny raport smogowy – 24.06.

Cała Polska na zielono, powietrze bardzo dobrej jakości. Poniedziałek w wielu regionach zapowiada się słonecznie, w województwie podkarpackim mogą wystąpić przelotne opady. Na szczęście dużo wskazuje na to, że ominął nas afrykańskie upały. Gorąca masa powietrza otrze się o naszą zachodnią granicę. W tym tygodniu rekordowe temperatury mogą wystąpić na obszarze Niemiec, krajów Beneluksu, Francji i na Półwyspie Iberyjskim.

Codzienny raport smogowy – 23.06.

Czysto! W całej Polsce powietrze bardzo dobrej jakości. Zamiast pyłów zawieszonych w powietrzu mogą się unosić za to pyłki silnie uczulających traw oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria. W nieco mniejszym stężeniu obecny będzie również pyłek babki i szczawiu. Nie ma lekko.

Codzienny raport smogowy – 22.06.

Lekkie zanieczyszczenie w Krakowie i smog w Jawiszowicach, poza tym dobre powietrze praktycznie w całym kraju. A jak pogoda? Synoptycy zapowiadają deszczowo-burzowy weekend, w niedzielę prognozowany jest spadek temperatury.

Codzienny raport smogowy – 21.06.

Uwaga! IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami dla 13 województw – najgwałtowniejsze z nich mają przejść we wschodniej i południowej Polsce. Dopisuje za to jakość powietrza. Tymczasem na Facebooku ruszyła akcja…