Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tazzari – tani samochód elektryczny rodem z Włoch

Tazzari – tani samochód elektryczny rodem z Włoch

Tazzari EV to w pełni elektryczny, mały, cichy i ekologiczny samochód, który idealnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Produkowany we włoskim mieście Imola – łączy niezwykłe parametry z włoskim designem.

Reklama

Marek Głowacki, wyłączny importer samochodów Tazzari, opowiada o Tazzari Zero, włoskim samochodzie z napędem elektrycznym. Sam samochód kosztuje około 80 tys. złotych, co czyni go jednym z tańszych samochodów elektrycznych.

Elektryczny napęd, 100% recyklowalna aluminiowa karoseria sprawia, że Tazzari to wyjątkowo ekologiczny samochód, który może być doładowywany nawet z paneli fotowoltaicznych. Dwuosobowy, niewielki (288 x 156 x 142,5 cm) świetnie sprawdzi się na każdym zatłoczonym parkingu, a dzięki 4 trybom pracy silnika mamy możliwość dopasowania trybu jazdy do przepisów i kontrolowania maksymalnej prędkości.

Ładowanie prądem jest tańsze od tankowania paliwa, a przy ładowaniu za pomocą paneli fotowoltaicznych – nawet całkowicie darmowe. Nadwozie z ultralekkiego tworzywa sztucznego pokrywa aluminiowy szkielet, co pozwala na dużą oszczędność zużycia prądu w czasie jazdy oraz sprawia, że pojazd jest całkowicie nierdzewny. W trybie Eco – jest w stanie pokonać nawet do 200km, a jego litowe akumulatory zapewniają nawet do 2000 ładowań.

Pasjonaci pięknych samochodów docenią nowoczesny design, sportowe koła, a w czasie jazdy – przyśpieszenie do 50km/h w 5 sekund, tylni napęd oraz maksymalny moment obrotowy 150 Nm dostępny natychmiast po naciśnięciu pedału gazu.

Dla bezpieczeństwa samochód wyposażony jest w elektrowspomagany system hamulcowy, cztero-tarczowe hamulce oraz ABS. Podwozie jest zaprojektowane z użyciem materiałów, podanych rygorystycznym testom 3D Crash Test. Temat bezpieczeństwa niestety kończy się w tym momencie, ponieważ samochód nie posiada ani jednej poduszki bezpieczeństwa. Urok malucha i zeroemisyjne ekologiczne rozwiązania, naszym zdaniem to za mało, aby samochód stał się tak popularny w Polsce, jak niegdyś Fiat 126p.

 

 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.