Tazzari – tani samochód elektryczny rodem z Włoch

Tazzari EV to w pełni elektryczny, mały, cichy i ekologiczny samochód, który idealnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Produkowany we włoskim mieście Imola – łączy niezwykłe parametry z włoskim designem.

Marek Głowacki, wyłączny importer samochodów Tazzari, opowiada o Tazzari Zero, włoskim samochodzie z napędem elektrycznym. Sam samochód kosztuje około 80 tys. złotych, co czyni go jednym z tańszych samochodów elektrycznych.

Elektryczny napęd, 100% recyklowalna aluminiowa karoseria sprawia, że Tazzari to wyjątkowo ekologiczny samochód, który może być doładowywany nawet z paneli fotowoltaicznych. Dwuosobowy, niewielki (288 x 156 x 142,5 cm) świetnie sprawdzi się na każdym zatłoczonym parkingu, a dzięki 4 trybom pracy silnika mamy możliwość dopasowania trybu jazdy do przepisów i kontrolowania maksymalnej prędkości.

Ładowanie prądem jest tańsze od tankowania paliwa, a przy ładowaniu za pomocą paneli fotowoltaicznych – nawet całkowicie darmowe. Nadwozie z ultralekkiego tworzywa sztucznego pokrywa aluminiowy szkielet, co pozwala na dużą oszczędność zużycia prądu w czasie jazdy oraz sprawia, że pojazd jest całkowicie nierdzewny. W trybie Eco – jest w stanie pokonać nawet do 200km, a jego litowe akumulatory zapewniają nawet do 2000 ładowań.

Pasjonaci pięknych samochodów docenią nowoczesny design, sportowe koła, a w czasie jazdy – przyśpieszenie do 50km/h w 5 sekund, tylni napęd oraz maksymalny moment obrotowy 150 Nm dostępny natychmiast po naciśnięciu pedału gazu.

Dla bezpieczeństwa samochód wyposażony jest w elektrowspomagany system hamulcowy, cztero-tarczowe hamulce oraz ABS. Podwozie jest zaprojektowane z użyciem materiałów, podanych rygorystycznym testom 3D Crash Test. Temat bezpieczeństwa niestety kończy się w tym momencie, ponieważ samochód nie posiada ani jednej poduszki bezpieczeństwa. Urok malucha i zeroemisyjne ekologiczne rozwiązania, naszym zdaniem to za mało, aby samochód stał się tak popularny w Polsce, jak niegdyś Fiat 126p.

 

 

1 comment
  1. co to zakokpit ja się pytam. dlaczego projektanci ostatnio za mocno przeginają przy tych “nowoczesnych” samochodach.zostanę przy swoim starym oplu, wygląda lepiej (duużo lepiej), pali pewnie za mniej, eksploatacje na zamiennikach z delph załatwiam, i przede wszystkim nie boję się sam cokolwiek pod maską dłubać.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: