Columbus Energy wybuduje dwie 1 MW-owe farmy fotowoltaiczne

Columbus Energy S.A. zakupiło dwie spółki, które wygrały aukcje OZE w listopadzie 2018, razem z uprawieniami do budowy farm fotowoltaicznych o mocy 1 megawata. Firma ma w planach realizację wspomnianych inwestycji oraz sprzedaż spółek bądź sprzedaż wyprodukowanej w ten sposób energii. Farmy powstaną w województwie mazowieckim, w miejscowościach Erminów oraz Adamowa Góra.

BIT Forum: w Koninie powstanie zakład z materiałami do akumulatorów

II edycja Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu i Inwestycji w Warszawie odbywa się pod hasłem “Zielony Wzrost”. Podczas dzisiejszego panelu dyskusyjnego o odnawialnych źródłach energii i biznesowym wsparciu OZE wystąpili: Mateusz Wroński – dyrektor produktu w firmie Aurora Energy Research, Adam Milczarczyk – pełnomocnik ds. zarządzania przemianami w firmie PGG oraz Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy.

Nowy standard fotowoltaiki w Polsce

Odnawialne źródła energii stają się bardziej popularne, a świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta. Ostatnie lata pokazały, że ilość instalacji fotowoltaicznych cieszy się coraz większą popularnością, zatem jak zmieniła się fotowoltaika na przestrzeni ostatnich 5 lat?

Columbus Energy podpisało umowę na 86 mln zł i będzie oferować PLA wraz z Immersa Limited

Columbus Energy podpisało umowę z Immersa Limited, dotycząca wspólnego projektu oferowania wynajmu instalacji fotowoltaicznych dla dużych firm i koncernów. Inwestor planuje zainwestować kwotę 20.000.000 euro w projekty Power Lease Agreement (PLA) na polskim rynku z zamiarem uruchomienia tej kwoty w roku 2019 dla dużych klientów korporacyjnych Columbus Energy SA.

Fotowoltaika receptą na smog? Mocne uderzenie od Lidera Rynku

Rocznie z powodu smogu umiera 45 tys. osób. To jest fakt. Jeżeli nie zaczniemy działać, wynik ten będzie jeszcze wyższy, a straty, także finansowe, wzrosną. Najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego organizmu są pyły zawieszone PM10 i PM2,5. Cząstki PM10 z łatwością docierają do górnych dróg oddechowych, a następnie do płuc, a pył PM2,5 jest na tyle mały, że może przenikać do krwi.