NFOŚiGW zaprasza na szkolenie dotyczące unijnego wsparcia instalacji OZE i projektów kogeneracyjnych

Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie, metodologia wyliczania wskaźników rezultatów, pomoc publiczna, zagadnienia finansowe oraz procedury zawierania umów będą tematami szkolenia z dwóch unijnych poddziałań dedykowanych przedsięwzięciom z zakresu produkcji energii elektrycznej i wysokosprawnej kogeneracji. Spotkanie odbędzie się 13 listopada br. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

19 września rusza nabór wniosków do programu Czyste Powietrze

Przypomnijmy, że program, który ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem, będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, Reszta w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek. Cała pula środków przeznaczona jest na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację.

Dofinansowania dla startupów energetycznych od PGE, PFR i NCBiR

Najbardziej innowacyjne startupy w Polsce mogą liczyć niebawem na spore dofinansowanie. Powstaje wspólny funduszy inwestycyjny formowany przez Polską Grupę Energetyczną PGE, Polski Fundusz Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem funduszu jest dofinansowywanie projektów z nowoczesnych sektorów, takich jak Przemysł 4.0, digitalizacja, systemy magazynowania energii, elektromobilność, big data czy cyfryzacja kontaktu z klientem. W firmy z tych obszarów fundusz zainwestować chce łącznie 100 milionów złotych.

NFOŚiGW przeznaczy 168 mln zł na zakup autobusów elektrycznych

10 września 2018 r. rozpocznie się drugi nabór wniosków o dofinansowanie zakupu autobusów elektrycznych, szkoleń dla kierowców, modernizacji lub budowy stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zainwestuje 168 mln zł w przedsięwzięcia jednostek samorządu terytorialnego, polegające na obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie publicznym.