Województwo lubuskie planuje przeznaczyć 9 mln złotych na wymianę starych pieców

Województwo lubuskie ogłosiło konkurs na 9 mln złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę nieekologicznych pieców. Jak poinformował Marcin Jabłoński członek zarządu województwa: “Mówi się o problemie starych pieców i urządzeń, zanieczyszczających środowisko. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy temu przeciwdziałać”

Agroenergia startuje. Do 800 tys. zł dotacji dla rolników

Minister środowiska Henryk Kowalczyk poinformował, że rolnicy mogą otrzymać 40% dofinansowanie w formie dotacji na instalacje do 50 kW, które nie przekraczają 800 tys. złotych. Udzielona pożyczka pokryje 100% kosztów kwalifikowanych, z zaznaczeniem, że jej kwota wynosić będzie od 100 tys. złotych do 2 mln złotych. Inwestycję będzie można rozliczyć w prosumenckim systemie opustów.

Wielka Brytania: wsparcie dla właścicieli pojazdów elektrycznych

Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił propozycję wsparcia dla właścicieli pojazdów elektrycznych, które zakłada możliwość wyposażenia wszystkich nowo powstałych domów w Wielkiej Brytanii w punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Propozycje są wynikiem konsultacji społecznych dotyczących przepisów budowlanych obowiązujących w Anglii.

Rabka-Zdrój wprowadzi zakaz palenia w piecach?

Władze gminy Rabki-Zdrój planują wprowadzić zakaz palenia w piecach w strefie uzdrowiskowej. Taka decyzja zapadła podczas posiedzenia sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Na walkę o czyste powietrze miasto przeznaczyło już 8,5 mln złotych ze środków unijnych.