Daimler dostarczy elektryczne ciężarówki na rynek europejski

Póki co firmy używają do kilkudziesięciu pojazdów tego typu. Natomiast produkcja w pełnej skali tej elektrycznej ciężarówki zacząć ma się w 2019 roku. Nie jest ona jednak pierwsza na rynku. Daimler zapowiedział szersze wprowadzenie jej w czasie, gdy Tesla ogłosiła produkcję w pełni elektrycznej półciężarówki. Ma ona być tańsza w wytworzeniu i eksploatacji niż obecnie dostępne pojazdy z silnikiem diesla. Tesla zapowiada zasięg na poziomie nawet 800 kilometrów, ale niestety nie szybciej niż w 2020 roku.

Dachser będzie dostarczać towar z wykorzystaniem elektrycznych ciężarówek

– Zdecydowaliśmy się na FUSO eCanter, ponieważ jest to pierwsza w pełni elektryczna ciężarówka wprowadzona do produkcji seryjnej, a co za tym idzie: nadająca rozmach całej klasie pojazdów użytkowych. Ciężarówki te będą częścią prowadzonego przez nas projektu miejskiej dystrybucji, a także przyczynią się do rozwoju naszej innowacyjnej i zrównoważonej koncepcji dostaw w centrach miast – powiedział Stefan Hohm, dyrektor działu rozwiązań korporacyjnych firmy Dachser.

Pierwsze egzemplarze elektrycznych ciężarówek Daimlera dostarczone

Nowy produkt tej marki, elektryczna ciężarówka Fuso eCanter, jeszcze nie oferuje osiągów takich jak model amerykańskiej firmy, jednakże może być idealna do transportowania sporych ładunków w obrębie miasta. Każda z nowych ciężarówek Daimlera jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu 100 km z maksymalnym ładunkiem o wadze 4,5 tony.