Pierwsze egzemplarze elektrycznych ciężarówek Daimlera dostarczone

Kiedy Tesla zaprezentowała swoją elektryczną ciężarówkę Semi wielu uznało to za przełom w branży motoryzacyjnej, który w konsekwencji zrewolucjonizuje również sektor transportowy. Okazuje się jednak, że Tesla doczekała się sporej konkurencji. Niemiecka firma Daimler dostarczyła już bowiem pierwsze egzemplarze swoich elektrycznych ciężarówek do kilku ważnych europejskich przedsiębiorstw.

Nowy produkt tej marki, elektryczna ciężarówka Fuso eCanter, jeszcze nie oferuje osiągów takich jak model amerykańskiej firmy, jednakże może być idealna do transportowania sporych ładunków w obrębie miasta. Każda z nowych ciężarówek Daimlera jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu 100 km z maksymalnym ładunkiem o wadze 4,5 tony.

Egzemplarze Fuso eCanter są już testowane m.in. przez amerykański oddział firmy kurierskiej UPS, jednakże dopiero teraz elektryczna ciężarówka Daimlera trafiła do kilku firm działających na terenie Europy. Mowa o DHL, DB Schenker, Rhenus i Dachser, działających na terenie Niemiec. Przedsiębiorstwa te już teraz mogą korzystać z elektrycznej ciężarówki Daimlera, choć finalnie pojazd ten trafi do masowej produkcji w 2019 roku.